Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Katka sa narodila cisárskym rezom v 39. týždni tehotenstva, vážila 2650g a merala 49cm.

Z pôrodnice sme si ju brali domov ako zdravé dieťa, pričom doma na ňu čakali dvaja bratia. Ako Katka rástla, tak som si všimla, že sa k pravej rúčke správa, akoby ani jej nebola a to mala už 5 mesiacov. Spomenula som to našej pediatričke, ktorá nás odporučila k neurologičke. Verdikt znel krvácanie do mozgu s výslednou diagnózou DMO - pravostranná spastická hemiparéza. Chodiť sa naučila, keď mala 2 a pol roka. No ešte stále nerozpráva, a to má už takmer 6 rokov. Bol jej diagnostikovaný autizmus. Snažíme sa každé tri mesiace navštevovať rehabilitačné liečenie v Maďarsku. Táto liečba jej veľmi prospieva a vďaka nej sa Katka naučila chodiť. Pomáha jej to aj na rozvoj mentálnej stránky, už sa dokáže sústrediť na jednu vec. Mojím želaním je, aby som znej spravila to, po čom každý takýto rodič túži najviac - aby bola samostatná a mohla žiť plnohodnotný život.

V auguste 2014 prišla táto rodina o ocina a manžela, ktorý zahynul pri autonehode. Takácsovci teda musia bojovať nielen s diagnózami malej Katky, ale aj s finančnými problémami, nakoľko prišli o živiteľa rodiny. POMOCNÍČEK o.z. sa rozhodol pomôcť tejto rodine výnimočnou sumou vo výške 1500€.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov