Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Kristiánko sa narodil 27.7.2010 ako zdravý donosený chlapček v 40. týždni tehotenstva.

Pôrod bol veľmi komplikovaný (museli ho ťahať vákuom) a následne oživovať. Bol premiestnený na JIS-ku, kde o dva dni na to takmer vykrvácal v dôsledku prasknutia stresového vredu. Bol prevezený na detské ARO. O dva týždne dostal veľmi ťažkú sepsu (otravu krvi), zlyhali mu takmer všetky orgány, bol na dialýze, z dôvodu neokysličenia mu odumrelo takmer 40% kože. Po mesiaci bol z ARA v BB prevezený na Kramáre v BA, kde mu transplantovali kožu na oboch nôžkach a pravej rúčke. Taktiež v dôsledku nekrózy mu bola amputovaná časť pravej dlane a časť ľavého chodidla. Dvakrát do týždňa sme precestovali vyše 400 km len, aby sme ho mohli na pár minút vidieť. Nemohli sme ho ani pohladiť, lebo po transplantácii kože bol takmer celý obviazaný, a čo nebolo obviazané, tak odtiaľ trčali „hadičky“. Kristiánkova mama nakoniec ostala v Bratislave, spávala na zemi na matraci, len aby si mohla odsať materské mlieko, ktoré mu podávali sondou do bruška, keďže z dôvodu veľkých bolesti ho držali najprv v umelom spánku a neskôr utlmovali. Dlho mu dávali minimálnu šancu na prežitie, ale Kristiánko je veľký bojovník a jeho chuť žiť bola veľmi silná. A tak sme si ho v novembri 2010 konečne priviezli domov. Kým ostatní jeho rovesníci chodili na prechádzky do parku, my sme chodili na kontroly do nemocnice. Sme sledovaní asi v 10 ambulanciách. Každý deň sme mu museli preväzovať a ošetrovať transplantovanú kožu, aby nedostal infekciu a opäť neskončil v nemocnici. Užíval kopec liekov, ktoré majú za následok jeho kazivý chrup. Pravú nôžku nevie dať v členku hore, treba mu operovať achilovku a zrejme má v nej aj poškodený nerv. Keďže táto nôžka sa začala deformovať, začali sme chodiť za uznávaným ortopédom do Viedne. Ten mu túto nôžku dlahoval špeciálnou sadrou, vhodnou aj na transplantovanú kožu. Chodili sme každé 2 týždne na presádrovanie. Kristiánkovi sa nôžka v členku dostala do vhodnej polohy, ale stále musí nosiť dlahu, aby sa mu achilovka neskracovala. Túto mu chcel operovať, ale z finančných dôvodov sme si to nemohli dovoliť. Taktiež Kristiánkovi bola odporučená kvôli keloidným jazvám Plazmafereza – výmena krvi. Malému sa kvôli týmto jazvám skracujú šľachy, tuhnú svaly a obmedzuje mu to rast kostí. Už teraz má pravú ruku a nohu kratšie ako ľavé. Preto potrebuje rehabilitáciu v Adeli, potrebuje sa čím skôr hýbať, dostať na kolienka, aby mu jazvy povolili a nebránili v raste. Vieme, že z Kristiánka nebude nikdy športovec, ale veríme, že raz (a možno aj vďaka Vašej pomoci) sa postaví na nôžky.

Kristiánko dostal finančný dar vo výške 500€ od POMOCNÍČEK o.z.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov