Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

DARUJ MI POKROK

Verejná zbierka

Rok 2020 je iný... pre všetkých a samozrejme aj pre naše občianske združenie. Žiaľ, našim charitatívnym podujatiam nebolo dopriate, a preto prichádzame s novým projektom s názvom DARUJ MI POKROK.

Ide o verejnú zbierku zaregistrovanú pod registrovým číslom 000-2020-032315, v rámci ktorej môžu darcovia zasielať dobrovoľné príspevky na účet združenia, ktoré budú následne rozdelené zapojeným detičkám. Tento projekt je určený pre klientov Denného Centra POMOCNÍČEK a BIBKO Therapy Center, z ktorých im budú uhradené terapie. Zbierka sa končí dňa 1.2.2021.
Informácie o detičkách budú zverejnené na FB profile nášho združenia s názvom Pomocníček o.z. v albume DARUJ MI POKROK a všetkých príjemcov pomoci budeme postupne bližšie predstavovať. Veríme, že táto myšlienka osloví mnohých darcov, aby naši klienti mohli dosahovať svoje malé-veľké pokroky.

Dobrovoľné finančné príspevky je potrebné zasielať na účet IBAN SK79 1100 0000 0029 4708 0436.

Spôsoby podpory
Podpora môže byť adresná i neadresná a tiež anonymná i neanonymná. Podľa želania darcu prosíme uviesť do poznámky nasledovne:
1. Ak chce darca Jozef Mrkva podporiť dieťatko Anička Malinová, do poznámky napíše: Anička Malinová- Jozef Mrkva
2. Ak chce darca Jozef Mrkva podporiť všetky zapojené deti, do poznámky napíše: všetky deti - Jozef Mrkva
3. Ak chce darca Jozef Mrkva zostať anonymný a chce podporiť dieťatko Anička Malinová, do poznámky napíše: Anička Malinová- anonym
4. Ak chce darca Jozef Mrkva zostať anonymný a chce podporiť všetky zapojené deti, do poznámky napíše: všetky deti - anonym

Veríme, že sú tieto body pochopiteľné, pretože budú dôležité pri rozdeľovaní finančných prostriedkov, ktoré budú vyzbierané. Ak darca uvedie svoje meno, bude jeho meno sprostredkované príjemcovi. Suma od darcov, ktorí podporia všetky zapojené deti, bude medzi všetky deti rozdelená rovným dielom.

Ďakujeme, že ste s nami a veríme, že doprajete našim detičkám absolvovať čo najviac terapií.

 

Čestné vyhlásenie      Predbežná správa verejnej zbierky     Záverečná správa verejnej zbierky

 

ADAMKO MÉRY
Adamko sa narodil s dedičnou genetickou chorobou pred štyrmi rokmi, ktorá sa prejavila hneď po narodení formou vážnej svalovej slabosti a respiračnými ťažkosťami. Celý deň musí byť napojený na dýchací prístroj, ktorý mu pomáha ľahšie dýchať. Našou zábavou je pravidelná návšteva lekárov a terapií, ktoré sa pre nás stali každodennou rutinou. Od septembra pribudli k našim programom aj návštevy škôlky, kde si konečne užívame chvíle ako ostatne detičky.


Prečo Adamko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"V Pomocníčku pri návštevách našej milej logopedičky Lenky si najviac užívame špeciálne pre mňa pripravene hračky... lebo Lenka nikdy nezabudne, ktorá je moja obľúbená!"

 

 

 

 

 

 

ADELKA RAPŠOVÁ

Volám sa Adelka Rapšová a mám 8rokov. Narodila som sa predčasne v 26tt a neskôr zistili, že mám aj Phelan McDermid syndróm (poškodený 22 chromozóm) a pridružili sa aj iné ochorenia spôsobené predčasným pôrodom- DMO, ochorenie pľúc a iné diagnózy. 

Som veľmi šikovné dievčatko a stále robím rodičom radosť mojimi pokrokmi, no za každým posunom sa skrývajú hodiny práce mojich terapeutov, rodičov, učiteľov a blízkych. Chodiť som sa už naučila, no aj tak som veľmi nestabilná. Nerozprávam a pri všetkých denných činnostiach potrebujem pomoc. Aj napriek všetkým nepriazňam osudu, som veľká bojovníčka a zarytý optimista. Rada sa usmievam, mojkám a zbožňujem deti a kolektív. Mojim snom je byť čo najviac samostatná a aby som dokázala dať najavo okoliu svoje potreby.

Prečo Adelka rada navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"U fyzioterapeutky Peťky si najradšej dupocem po bežiacom páse."
"Logopedička Lenka mi dopraje tvárovú masáž ochabnutých svalov voňavým krémikom."
"Usmievavá špeciálna pedagogička Macka má pre mňa vymyslenú vždy inú zábavnú aktivitu."

 

 

AMÉLIA VARHANÍKOVÁ

Volám sa Amélia a trpím zriedkavým genetickým ochorením – mutáciou génu SCN8A a mojím najväčším nepriateľom sú časté epileptické záchvaty. Mám 6 rokov, nesedím, nerozprávam, neviem sa hrať s hračkami. Snažím sa každý deň rehabilitovať, navštevovať rôzne terapie. Viem, že ma čaká ťažká a náročná cesta, ale s podporou mojich milujúcich rodičov a dobrých ľudí verím, že budem zvládať tento môj boj čo najstatočnejšie. Ďakujem za podporu.

Prečo Amélia rada navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
“Logopedička Lenka mi pomohla rozhýbať jazýček!"

 

 

DADVIDKO MILOŠ PUDLEINER

Volám sa Davidko a už 5 a pol roka odhodlane bojujem so svojím osudom. Od dieťaťa, ktoré sa nemalo kvôli ťažkému hydrocefalu ani narodiť, mám veľmi ďaleko. Hoci som stále v mnohom ako bábätko, som veľmi hravý, veselý a komunikatívny. Rád by som sa čoskoro sám posadil, či napapal, pohral sa so svojimi kamošmi, rozprával rodičom svoje zážitky a videl farebný svet na vlastné očká.
Na tom všetkom pracujem na špeciálnych terapiách, ku ktorým sa pridala tento rok aj špeciálna pedagogika v Bibko Therapy Center.
Zákerná epilepsia a takmer nevidiace očká mi moju snahu komplikujú, ale ja to nevzdávam, pretože verím vo svoj sen! Tiež veríš?
Preto ťa pekne prosím, ak môžeš, daruj mi pokrok!

Prečo Davidko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Už 3 rôčky pravidelne brázdim cesty, aby som si poctivo zacvičil s fyzioterapeutkou Peťkou a logopedička Lenka so špeciálnou pedagogičkou Marcelkou ma neprestávajú ohurovať všakovakými hračkami."

 

 

 

 

DAVIDKO SZABO
Volám sa Davidko Szabó a mám 4 roky. Moje stanovené diagnózy sú hyperkynetický syndróm, receptívna porucha reči a autistické rysy v správaní. I napriek tomu, že dokážem veľa vecí, moju maminku trápi, že sa nedokážem sústrediť na to, čo mi rozpráva a stále nepoznám dostatok slov nato, aby som mohol rozprávať a odpovedať jej. Terapiami by som chcel dosiahnuť lepšiu sústredenosť a napredovanie reči. Moji blízki o mne hovoria, že som veľmi vnímavý a mám chuť sa učiť novým veciam.


Prečo Davidko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Špeciálna pedagogička Macka mi pomáha udržiavať moju pozornosť pomocou vecí, ktoré mám rád."

 

 

 

 

 

DUŠANKO SMOLÍČEK


Dušanko má skoro 3 roky a diagnózu Prader-Willi.
Dokáže už krátku dobu sám chodiť, aj keď techniku treba ešte vycibriť, sám sa napapá, aj keď ešte tretina skončí na stole, sám sa napije už ako veľkáč z pohára a neobleje sa. Píšem to preto, lebo sú to pre nás nové veci. Miluje listovať v knižkách a miluje spoločnosť ľudí.
Ešte by sme radi popracovali na komunikácii, pretože by nám chcel tooooľko toho porozprávať, no ešte mu nerozumieme. On však rozumie všetkému niekedy až moc!
Do budúcna chceme, aby žil život s úsmevom.

 

Prečo Dušanko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?

"Špeciálna pedagogička Macka má super nápady na hry, pri ktorých sa vždy niečo nové naučím."

 

 GREGORKO PUCZOK


Som Gregorko a mám 11 rokov. Narodil som sa predčasne v 30tt. V dôsledku krvácania do mozgu dnes žijem s diagnózou detská mozgová obrna. Neviem samostatne sedieť, stáť, chodiť. Mám za sebou nespočetné množstvo rehabilitácií, podporných terapií i operáciu nožičiek. Ale nevzdávam to a statočne bojujem za každý maličký posun vpred.
Čaká ma ešte dlhá a náročná cesta, no úsmev a šibalstvá, ktoré tak milujem, mi nič nezoberie. Tak mi, prosím, držte palce!

 

Prečo Gregorko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Do Pomocníčka sa vždy teším, lebo tu sa cvičenie s fyzioterapeutkou Peťkou stáva zábavou."

 

 

 JANKO V.

Janko je 8,5 ročný chlapec z anonymného pôrodu, teda nemá žiadnu rodinu. Takmer 8 rokov je v starostlivosti u profesionálnej matky Mgr.Alexandry Horníkovej (CDaR Pezinok), ktorá sa snaží, aby Janko napredoval podľa svojich možností. Janko má vrodenú vývojovú chybu mozgu, ktorá sa prejavuje ako DMO – spastická kvadruparéza, plus schizencefáliu, k čomu sa pridružila aj mierna forma epilepsie. Stále nechodí, iba pomocou chodítka alebo s oporou, stojí s oporou, chodí popri nábytku, štvornožkuje, samostatne sedí, nerozpráva, no komunikuje gestami. Janko už absolvoval niekoľko rehabilitačných pobytov a rôznych terapií ako aj operáciu Ulzibat, ktoré mu pomohli posunúť sa najmä v motorickom, ale aj psychickom vývine. Profesionálna matka sa s ním snaží posúvať Janka vpred za pomoci rôznych terapií a špeciálnych pomôcok.

 

Prečo Janko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?

"Špeciálna pedagogička Macka ma aj napriek mojej nestálej pozornosti vie vždy zaujať rôznymi zaujímavými činnosťami.”

 


MARTINKO FALUŠI

Volám sa Martinko, a už 8rokov robím radosť svojim rodičom tým že som. Život mi skomplikovala doktorka, ale bojujem ako lev... Mám detskú mozgovú obrnu, nesedím, nedržím hlavičku, nevidím, nepočujem, papám cez sondu PEG priamo do bruška a som aj epileptik. Aj keď mám toho nadelené od života viac ako dosť, mám milovaných rodičov, rodinu a kamarátov a preto sa vo svojom boji nevzdávam a ani nevzdám.

 

Prečo Martinko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Všetky dievčatá - fyzioterapeutku Peťku, logopedičku Lenku a špeciálnu pedagogičku Macku mám hrozne rád, lebo majú so mnou trpezlivosť, výdrž, pekné a milé slova, učia ma stále nové veci a som s nimi šťastný."

 

 

 

 


MELISSKA KOSÍKOVÁ

Mám 8 rokov, trpím ojedinelým genetickým ochorením SZT2. Nechodím, nerozprávam, som kŕmená, plienkovaná, ak sa zadarí, tak chvíľku posedím, a aj napriek denným epileptickým záchvatom, ktoré likvidujú môj mozog, nevzdávam to. Aj malý pokrok je pre mňa veľký úspech. Tak mi držte palce.

 

Prečo Melisska rada navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Mám najlepšie terapeutky, fyzioterapeutka Peťka a špeciálna pedagogička Marcelka sú veľmi vnímavé a vždy vedia, ako na moje vrtochy."

 

 

 

 

NINKA FRAŇOVÁ

Volám sa Ninka a mám 6 rokov. Narodila som sa predčasne. Mám DMO a viacnásobné zdravotné postihnutie. Nevidím na ľavé očko a nepočujem na pravé uško. Som rada, že som sa už naučila chodiť. Toto leto som prekvapila celé moje okolie a naučila som sa bicyklovať na špeciálnom bicyklíku. Mám veľmi rada hudbu. Zatiaľ nerozprávam a mám slabú jemnú motoriku. Veľmi by som chcela aby mi ľudia rozumeli.

 

Prečo Ninka rada navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Logopedička Lenka mi nežne masíruje tváričku."

 

 

 

 

 

OLIVERKO ŠARKAN

Oliverko má 6 rokov, vybojoval si tu svoje miesto už od narodenia. Prekonal niekoľko operácií, sepsu, multiorgánové zlyhanie, krvácanie do mozgu. Následkom toho Oli nechodí, nerozpráva, potrebuje 24 hodinovú opateru, má epilepsiu, centrálnu poruchu zraku, hypotóniu. Ale je to úžasný človiečik, náš anjel, získa si skoro každého svojou kľudnou povahou a chuťou žiť.

 

Prečo Oliverko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Logopedička Lenka a špeciálna pedagogička Maca sú moje naj kamošky, lebo je s nimi vždy zábava."

 

 

 

 

SAMKO BLAŽEK

Moje meno je Samko Blažek a som z Trnavy. Mám 6 rokov. Moje diagnózy sú lisencefália, čo znamená, že nemám mozgové závity, DMO a epilepsia.
Nechodím, nesedím, nerozprávam, ale blabocem o sto šesť. Svoje pocity vyjadrujem plačom, alebo smiechom. Moji rodičia si želajú, aby som sa zatiaľ naučil sám sedieť a povedať aspoň zopár slov čo chcem, čo nechcem, čo potrebujem. Ja sa veľmi snažím a dúfam, že sa to raz naučím. Je jedno kedy, ale naučím...

 

Prečo Samko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
„Logo, fyzio, špecka to je od Pomocníčka pre Samka pecka. „

 

 
ŠIMONKO KOTREC

Šimonko má 14 rokov. Má DMO, nerozpráva, ale mnohým veciam rozumie. Má problémy s chôdzou a rovnováhou. Rád objíma ľudí i zvieratká. V POMOCNÍČKOVI posilňuje svaly, jazyk i hlavičku.


Prečo Šimonko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Do Pomocníčka chodím vždy s úsmevom!"

 

 

 

 

 

 

 

TIBORKO ŽÁČEK

Tiborkova cesta sa začala pred 5 a pól rokom nedokysličením mozgu pri ťažkom pôrode. Náš bojovník je milovník traktorov, kombajnov a všetkých pracovných strojov. Raz by chcel byť agronómom a vedieť tak fantasticky tancovať ako jeho veľká sestrička. Pravidelne cvičí a pracuje na sebe, aby raz mohol odložiť všetky pomôcky a zabehať si s kamošmi.

 

Prečo Tiborko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Vždy rád všetko nechám tak a utekám si pokecať s Lenkou na logopédiu."

 

 

 

 

TOBIASKO HOFER

Tobiasko má 1,5 rôčka, diagnóza Downov syndróm. Na fyzioterapie k Vám sme začali chodiť chvíľu po Tobiaskovom prvom rôčku a do 3 mesiacov sa sám posadil. Momentálne začína štvornožkovať a objavuje čaro preliezania. Verím, že týmito fyzioterapiami ho Peťka čoskoro postaví na nožičky a Tobiasko urobí svoje prvé krôčky. Je to úžasný človiečik, ktorý nás robí lepšími. Učí nás veľkej trpezlivosti a dáva nám more lásky.

 

Prečo Tobiasko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Fyzioterapeutka Peťka je strašne zlatá, lebo väčšinou sa mi s ňou nechce spolupracovať a aj napriek tomu ma stále pohana dopredu."

 

 

 

 

TOMÁŠKO LETOVANEC

Som 8 ročný Tomi, veselý a bystrý šikovník, ktorý v dôsledku predčasného pôrodu bojuje s diagnózou DMO, kvadruparéza. Pravidelné terapie a odborná pomoc mi pomáhajú zmierniť dôsledky ochorenia a sú nevyhnutné pre môj zdravý fyzický a mentálny vývin.

 

Prečo Tomáško rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"S mojou fyzioterapeutkou Peťkou si užívam cvičenie hrou."
"Pani logopedičke Lenke chodím veľmi rád. Pomáha mi rozcvičiť jazýček."
"Moja nová špeciálna pedagogička Macka vždy vymysli úlohy, ktoré ma zabavia, aj niečo nové naučia."

 

 

 

 

 

VERONIKA HUTLASOVÁ

Veronika je 5 ročné ležiace dievčatko, narodila sa predčasne. Má diagnózy ako detská mozgová obrna, epilepsia, mikrokránia a porucha zraku. Napriek týmto diagnózam je Veronika usmievavá a usilovná. Do POMOCNÍČKA chodí rada, lebo Peťka je trpezlivá, vždy s ňou dobre zacvičí a po cvičení hneď dostane mňamku od Lenky, ktorá sa s ňou porozpráva aj keď Veronika ešte nerozpráva, len vydáva všelijaké zvuky. Sme nesmierne vďační, že k vám môžeme chodiť. Ďakujeme.

Prečo Veronika rada navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Do Pomocníčka chodím rada, lebo fyzioterapeutka Peťka je trpezlivá, vždy si s ňou dobre zacvičím a po cvičení hneď dostanem mňamku od logopedičky Lenky, ktorá sa so mnou porozpráva, aj keď ešte nerozprávam."

 

VLADKO SLAMKA

Volám sa Vladko Slamka. Narodil som sa 9. júna 2009 v jednej z bratislavských nemocníc. Po 24 hodinách od pôrodu lekári zistili, že niečo nie je v poriadku a bol som umiestnený na jednotku intenzívnej starostlivosti. Po mesiaci pobytu na tomto oddelení mi diagnostikovali vrodenú vývojovú chybu (VVCH) a hypotonický syndróm. Trpím ťažkou slabozrakosťou. Mávam epileptické záchvaty, no už sa liečim, hoci ich stále zle znášam. Hoci je moja diagnóza ťažká a prognóza do budúcnosti nie je optimistická, ja zostávam veselý a teším sa z každej maličkosti.
Centrum POMOCNÍČEK pravidelne navštevujem, hlavne fyzioterapeutické terapie, s ktorými mi Peťka pomáha. Cvičíme celé telo - chrbátik, nožičky, nákrok, štvornožkovanie, chodenie... Som hypotonik a potrebujem tvrdo makať, aby som nabral svalstvo. Každý jeden pokrok musím dlho trénovať a nacvičiť. Som však bojovník. A budem rád, ak mi pomôžete aj Vy. Spolu s mojou mamičkou Vám veľmi pekne ĎAKUJEME.

 

Prečo Vladko rád navštevuje Denné Centrum POMOCNÍČEK/BIBKO Therapy Center?
"Fyzioterapeutka Peťka je moja kamarátka, má v telocvični velikánske zrkadielko, kde sa nemôžem vynadívať."

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov