Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

Tommy Burghardt

Tommy Burghardt

Tommy je 2-ročný chlapček, ktorý sa narodil ako zdravé dieťatko. Keď mal rok, lekári mu potvrdili diagnózu s názvom pachygyria – vrodená vývojová chyba mozgu. Tommy má poškodené centrum rovnováhy ako aj koordinácie a celkovo výrazne zaostáva v psychomotorickom vývoji. Nevie chodiť, sám se nepostaví, ani neštvornožkuje. Pretáča sa na bruško a späť, plazí sa a vie sa posadiť s oporou rúk. Koordinácia mu však robí veľké ťažkosti. Nevie povedať žiadne slovo, no tešíme sa aj z jeho výkrikov a pekného smiechu. Rúčky málo používa, nemá vyvinutú jemnú motoriku, neuchopuje predmety, je problém motivovať ho, nie vždy nadviaže očný kontakt. Má preukaz ZŤP s priznaným 80% postihnutím a je plne odkázaný na starostlivosť svojich rodičov.

Napriek všetkým ťažkostiam je náš Tommy stále usmiaty a plný elánu a chuti do života. Je to náš bojovník a šikula, ktorého ľúbime nadovšetko na svete a robíme preňho maximum, aby sa čo najviac vyrovnal svojim rovesníkom a žil kvalitný život.

V súčasnosti rehabilitujeme metódou Bobath, vďaka ktorej si Tommy spevňuje držanie tela a pomaly začal používať rúčky, ktoré do nedávna vôbec nepoužíval. Chodíme na mnohé liečenia a terapie, tiež na hipoterapiu, plávame, a pravidelne navštevujeme špeciálneho pedagóga a logopedičku v Žiline.
Všetky naše aktivity a financie smerujeme výhradne na podporu Tommyho, jeho rehabilitácie a liečenia, ktoré sú veľmi nákladné, nehradené z verejného zdravotného poistenia.
[O čo žiadate] dovoľujeme si vás osloviť s prosbou o finančný príspevok na absolvovanie thera suit terapie v zariadení Svetielko v Trenčíne. Tommy už má za sebou jeden pobyt, kde si výrazne spevnil chrbátik a o niečo menej zakláňa hlavičku. Túto intenzívnu terapiu je vhodné absolvovať opakovane pre udržanie dosiahnutého efektu a celkového zlepšenia zdravotného stavu nášho synčeka.
Tommy dostal od občianskeho združenia POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 500€.

 


O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov