Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

Viktória Vigašová

Viktória Vigašová

Chcem Vás požiadať o finančnú pomoc na masáže, cvičenia metódou Feldenkrais pre moju dcérku Viktóriu. 

Viktorka sa narodila ako naše druhé dieťa. Pôrod prebiehal s komplikáciami v skorší termín pre predčasné odlučovanie placenty. Keď mi uložili malý uzlíček do rúk, ani vo sne ma nenapadlo, ako kruto sa so mnou a dcérkou osud zahrá.
Prvé mesiace s novým prírastkom sa nijak nevymykali normálu a nič nenasvedčovalo tomu, že by z Viktorky nemohlo vyrásť zdravé, krásne a usmievavé dievčatko. Všetko z toho sa splnilo, až na to zdravíčko. Okolo štvrtého mesiaca sme spozorovali, že niečo nie je v poriadku. Nereagovala ako ostatné detičky v jej veku a svalstvo celého telíčka mala spastické .Po všetkých vyšetreniach prišla veľká rana, Viktorke diagnostikovali detskú mozgovú obrnu - kvdraspastickú formu. Hnedooká krásavica Viktorka má 8 rokov ,chodí do prvej triedy. Absolvovala operáciu metódou ULZIBAT 2x,pravidelne cvičí, 2x masáže ,1x metódu MFK, 1x jazdenie na koníkoch,1x plávanie ktoré jej veľmi pomáhajú a zlepšuje sa jej zdravotný stav. Pravidelné masáže jej veľmi pomáhajú na uvoľnenie svalového napätia, uvoľnenie svalových spazmov, blahodarne pôsobia na psychiku. Ja som na opatrovateľskom a okrem Viktorky máme syna Jakuba ktorý má ťažkú krátkozrakosť prístrojom namerané dioptrie – 22, -23, okrem toho má aj ďalšie diagnózy – prvky Autizmu, ADHD, poruchy správania, poruchy učenia, dyslexia ,dysgrafia.
Viktorka dostala od občianskeho združenia POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 500€.


O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov