Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Jurko sa narodil ako zdravé dieťa. Vedel sa pretáčať, sledoval hračky, smial sa. Od začiatku bolo zarážajúce, že mu nerastie hlavička.

V dvoch mesiacoch začal byť podozrivo spavý a často zvracal. Hospitalizovali ho a v priebehu ďalšieho roka a pol strávil v nemocnici vyše 6 mesiacov. Jeho stav sa začal rýchlo zhoršovať. Prestal reagovať na podnety z okolia, zostal úplne hypotonický a dokonca prestal sám prijímať potravu. V priebehu hospitalizácií mu diagnostikovali diagnózy: psychomotorická retardácia, epilepsia, centrálna porucha hormonálneho systému, defekt predsieňového septa, intolerancia laktózy, disfágia, hepatopatia, diabetes. Často trpel silnými zápalmi pľúc a vo veku dvoch rokov bol psychomotoricky na úrovni mesačného dieťaťa. Vďaka obrovskej snahe a podpore lekárov a  podporou lekárov sa jeho stav vo veku dvoch rokov stabilizoval. Doma býval ďalej často chorý, ale je to bojovník a vďaka rehabilitácii, stimulácii prehĺtania a zraku sa jeho zdravotný stav za posledné 2 roky zlepšil. Dokáže sám jesť a piť, sleduje na krátku vzdialenosť. Snaží sa hľadať rukou oporný bod. Dokáže sa prevrátiť z bruška na chrbátik. V svojich štyroch rokoch je na úrovni trojmesačného bábätka.  Medzičasom mu genetici potvrdili závažné veľmi zriedkavé ochorenie, ktoré je príčinou všetkých jeho diagnóz. Toto ochorenie malo doteraz u všetkých pacientov výlučne regresívny priebeh. Takže taký veľký-malý zázrak. Všetci dúfajú, že ďalšia intenzívna rehabilitácia a stimulácia mu môže ešte viac pomôcť.

Jurkovi venoval POMOCNÍČEK o.z. spolu s rehabilitačným centrom NEURINO týždňový pobyt v hodnote 300€.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov