Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2014

Laurika je krásne trojročné dievčatko. K základnej diagnóze detská mozgová obrna pribudla aj epilepsia.

Je to ležiace dieťa. Nevie sedieť, nerozpráva ... Treba ju kŕmiť, prebaľovať, polohovať,... Očkami sleduje život okolo seba, hlavne v náručí najstaršej sestry Nikoly, a tiež starkej, ktorú zbožňuje. Paľko sa narodil  17.12.2011. Chlapček má strašne veľkú hlávku -diagnóza hydrocefalus. Lekári mu vôbec nepomohli. Narodil sa zdravý. Trojmesačnému mu začala rásť hlavička. Mamička šla s ním k obvodnej lekárke. Tá ich odporučila na neurológiu. Keďže na vyšetrenie sa museli objednať a najbližší voľný termín bol až o nejaké dva mesiace, tak rodičia čakali. V máji 2012, keď ho neurologička prvý krát videla, hneď skonštatovala, že dieťa má len niekoľko dní života. Že jej je ľúto, ale s dieťaťom sa už nič nedá robiť. Jednoducho ich odpísala.  Keby ho boli operovali, hlávka by už viac nerástla. Tá lekárka sa mýlila. V auguste 2012 boli u nej na kontrole a bola prekvapená, že chlapec ešte žije. Je to veľmi kruté, keď musí dieťa takto trpieť. V apríli 2013 Paľko perfektne zvládol operáciu. Konečne má urobený vývod. Konečne mu nebude rásť hlavička. Konečne mu nebude tlačiť voda na mozoček. Tá lekárka sa veľmi mýlila, keď ho pred rokom odpísala. Nemala jeden jediný dôvod nedať urobiť vývod. Prečo ho musela zanedbať? Prečo ich neodporučila na operáciu? Chlapec mohol byť na tom omnoho lepšie. Mohol robiť radosť rodičom, mohol džavotať so súrodencami. Rodina potrebuje peniažky na liečbu, rôzne pomôcky na zlepšenie kvality života, na cestu k lekárom do Bratislavy...

POMOCNÍČEK o.z. pomohlo rodine Kupcovej finančným darom vo výške 500€. Tento príbeh bol medializovaný a to bol spôsob, ktorým oslovil aj naše združenie.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov