Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Martinko sa nečakane prihlásil na svet po 28 týždňoch bezproblémového tehotenstva. Vážil 980g a meral 38cm, držal sa však dobre a po 4 týždňoch strávených v inkubátore mohol už byť v postieľke a už sme len čakali, kedy dosiahne hmotnosť aspoň 2500g a budeme môcť ísť domov.

Avšak človek mieni a pán Boh mení, po pár dňoch mi zavolali z nemocnice, že Maťko prestal dýchať a nastali problémy. Už vtedy bola vyslovená veta: "bude postihnutý". Mal zakrvácanie mozgu 2.-3.stupňa a periventrikulárne leukomalácie, čo znamená poškodenie bielej mozgovej hmoty. Od 2 mesiacov ako 2400 gramový začal rehabilitovať Vojtovou metódou, ktorú sme cvičili do 2 a pol roka, žiaľ bez výraznejších pokrokov. Dnes má Martinko 4 a pol roka a diagnózy: detská mozgová obrna, epilepsia, strabizmus z dôvodu nevyvinutého očného nervu, inkontinencia 3.stupňa,retardácia reči...to v praxi znamená, že nelozí, nesedí, nechodí, nerozpráva, len džavoce a povie asi 6 slov, nevie sa sám nakŕmiť, nevie sa sám zahrať, neudrží dlho pozornosť, kvôli epilepsii má časté záchvaty plaču a prudké zmeny nálad. Najsmutnejšie na tom je, že od jeho 17 mesiacov ho vychovávam sama a jeho otec nejaví oňho žiadny záujem. Ale bojujeme, absolvujeme niekoľko rehabilitačných pobytov ročne v Dunajskej Lužnej, v Renone, v centre Svetielko v Trenčíne, cvičíme doma, chodíme plávať, na masáže. Po každom rehabilitačnom pobyte vidím posun dopredu, avšak ak sa pobyty neopakujú v intervaloch 2-3 mesiace, nastáva regres. Sama však nezvládam tieto pobyty financovať, preto žiadam o pomoc aj Vaše združenie.

 

Martinko dostal finančný dar 250€ od p.Kollárikovej a 250€ od POMOCNÍČEK o.z.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov