Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Naša radosť zo zdravého dieťaťa sa v okamihu zmenila na boj, či nám vôbec prežije a bude s nami. Všetky problémy nastali pri pôrode.

Matias bol pridusený a oživovaný. Do dvoch minút reagoval a bol následne napojený na kyslikovú podporu. Pre kolabované dýchanie ho prevážali do Martinskej NsP na špecializované oddelenie. Bol uvedený do umelého spánku pre opuch mozgu. Regenerácia poškodených častí nenastala. Po mesiaci sme sa už konečne tešili z nášho drobca aj doma. Cvičili sme Vojtovu metódu hneď ako to z neurologického hľadiska bolo možné. Po prvom rehabilitačnom pobyte sa nám pridružila epilepsia, ktorá je pod kontrolou. V tomto cvičení sme nepostúpili po pohybovej stránke vôbec, a tak po roku a pol sme prestali cvičiť. Ako sme ju prestali cvičiť, Matias bol oveľa kľudnejší, prestal mu tras končatín a dokonca sa začal plaziť. Od februára sme navštevovali súkromné rehabilitačné stredisko v Banskej Bystrici. Metoda cvikov pána doktora Fedotova Matimu veľmi pomohla. Uvoľňovanie stuhnutých svalov bolo veľmi viditeľné. Cvičenie u pána doktora je dosť nákladné a dovoliť si ho už nemôžeme. Chodili sme cvičiť aj Bobatha do Martina, bolo úžasné sledovať, ako tie cviky dieťa bavia, neplače pri tom. Dlhšie sme už cvičiť neboli, pretože sme mali dopravnú nehodu a auto je nepojazdné.

Matiasko už mal 2 roky, nesedí, neštvornožkuje, nechodí. Začali sme pravidelne rehabilitácie v Námestove, kde chodíme aj na logopédiu pre sluchovo postihnutých. Pre svojho synčeka robím, čo sa len dá. Oslovila som už viaceré nadácie, niektoré nám pomohli, za čo sme im veľmi vďační. Tento rok malý ešte nebol na rehabilitačnom pobyte, keďže štátne zariadenia ponúkajú len pobyty, kde sa cvičí Vojtova metóda. Chceli by sme vyskúšať rehabilitačný pobyt Bobath v Martine, ktorý stoji 300 Eur, ako aj pokračovať v rehabilitácii u pána doktora Fedotova, ktoré stoji 500 Eur. Preto sa o pomoc obraciam aj na Vašu organizáciu. Pomôžte nám posunúť malého po pohybovej stránke. Ďakujem.

Matiasko dostal finančný dar vo výške 400€ od stáleho sponzora o.z. POMOCNÍČEK – od p. Lenky Kollárikovej.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov