Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Melisska je druhé dieťa, štvrtej gravidity, a po 16-tich rokoch pre mamičku Zázrak Boží.

Narodila sa riadne v termíne, aj pôrod bol v poriadku. V piatom mesiaci života sme po prvýkrát navštívili neurologické oddelenie z dôvodu slabého zdvíhania hlávky. Po tomto okamihu sa to celé začalo valiť. Melisske na EEG zaznamenali výboje. Nasadila sa antikonvulzívna liečba. Medzičasom sme absolvovali rôzne vyšetrenia od MRI, cez lumbálnu punkciu, množstvo krvných odberov a iné.

Melisska má 21 mesiacov, zatiaľ sa sama nepretáča, neštvornožkuje, nelezie, nevraviac o sedení. Okolitý svet je pre ňu ešte stále málo zaujímavý, žije si svoj svet. Podľa lekárskych pohľadov má pravdepodobne metabolickú poruchu, ktorej príčina zatiaľ nebola zistená. Melisska je hypotonická, má choreatické pohyby, psychomotoricky zaostáva, má poruchu centrálnej zrakovej sústavy a MRI poukazuje na myelinezáciu mozgu. Celý problém je ukotvený kdesi v hlavičke a v nervovej sústave, nedokáže zatiaľ skoordinovať svoje pohyby, chytať si hračky, zaujímať sa o okolie.

Snažíme sa čo najviac cvičiť, či už v ambulatne alebo doma. Pomaličky napredujeme, aj keď len malými krôčikmi. Melisska je veľká Snažilka, statočne a trpezlivo bojuje!

Melisska dostala týždňový rehabilitačný pobyt v rehabilitačnom zariadení NEURINO. Tento pobyt v hodnote 400€ daroval POMOCNÍČEK v spolupráci s NEURINOM.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov