Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Nikolka sa nám predčasne narodila v 31.týždni tehotenstva. Pred pôrodom na základe vyšetrení  nám lekári oznámili, že zrejme sa dieťa nenarodí živé, a preto mi nechceli urobiť ani cisársky rez.

Nikolka sa narodila veľmi malá, slabá a s vážnymi komplikáciami. V lekárskej správe má uvedené, že okrem akcie srdiečka nejavila žiadne známky života.  Na piaty deň začala upadať do kómy a preto ju z Trnavy vrtuľníkom previezli do Banskej Bystrice. Mala ojedinelú diagnózu - chylothorax- hrudník a bruško jej zaliala lymfa a preto sa pľúcka nemali kde vyvíjať. Aj preto bola 5 týždňov na umelej pľúcnej ventilácii a nemohla prijímať žiadne tekutiny ani stravu. V dôsledku nedostatočného okysličenia mala zakrvácanie na mozgu, a to už sme podľa reakcie lekárov začali tušiť, že to nezostane bez následkov. Naša diagnóza je DMO triparéza, teda detská mozgová obrna. Pridruženou diagnózou je extrémny strabizmus, takže už bola operovaná na obe očká, no podľa lekárov to nebola posledná operácia. Nikolka má 25 mesiacov a nevie rozprávať, ani sa hrať ako jej zdraví rovesníci. Zaostáva mentálne aj motoricky a preto stále cvičíme, navštevujeme špeciálnu pedagogičku, pravidelne chodíme na rehabilitácie aj doplnkové terapie ako hipoterapia a kraniosakrálna terapia.

 

Nikolka Poláková zo Serede dostala od POMOCNÍČKA finančný príspevok vo výške 921,05€. Je to presná polovica výťažku z predaja kalendárov na rok 2013.

 

Nikolka na liečení v Maďarsku

Z vyzbieraných peňazí za kalendáriky absolvovala Nikolka v dňoch od 20.1. do 26.1.2013 prvý týždňový pobyt na liečení v Maďarsku v meste Šoproň. Jedinečná transkraniálna magnetická stimulácia spolu s intenzívnou rehabilitáciou a masážami majú pozitívny vplyv na mentálny ako aj motorický vývoj hendikepovaných detí. Nikolka bola veľmi šikovná, cvičila s úsmevom na tváričke. Masáže si užívala a voľný čas trávila so svojimi kamarátmi. Veríme, že tento pobyt posunie bojovníčku Nikolku o krok vpred. Ďalšie liečenie si spolu s maminkou naplánovali na marec.

 

 Týždeň liečenia spolu s ubytovaním stojí 561€.

 

...po roku...  

Nikolka je veľká bojovníčka, a vďaka rehabilitáciám a mnohým doplnkovým terapiám, sme si chvíľu mysleli, že aspoň čiastočne zmenšíme to zaostávanie za zdravými rovesníkmi. Život nám však pripravil ďalšiu prekážku, s ktorou Nikolka musí bojovať. Psychologička potvrdila, že má  autizmus.  Ale my to nevzdávame a budeme bojovať ďalej. Okrem pravidelného cvičenia, pretože nestúpa na ľavú nôžku a aj ľavá ruka je zasiahnutá detskou mozgovou obrnou, musíme s našou dcérkou navštevovať psychologičku, špeciálnu pedagogičku, logopedičku, a ďalšie terapie ako canisterapiu a oxygenoterapiu. Našim cieľom je, aby Nikolka povedala aspoň pár základných slovíčok, aby vedela dať najavo svoje potreby.  Verím, že raz budem počuť aj to vytúžené slovko „mama“.

  

Nikolka dostala od o.z. POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 1034€ ako podiel z predaja charitatívneho kalendára „Malí-veľkí bojovníci“.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov