Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Som slobodná mamička, sama vychovávam syna Paťka. V roku 2008, keď mal Paťko nastúpiť do škôlky a ja do práce, mu diagnostikovali leukémiu.

A tak sme sa na vyše roka dostali do nemocnice. Bolo to ťažké, nakoľko Paťkov otec nám po finančnej stránke vôbec nepomáhal . Preto som si musela dať žiadosť na náhradné výživné, ktoré som doteraz poberala. Za synom však chodil na návštevy a aj ho brával na prechádzky. Popri leukémii sa Paťkovi pridružili aj iné ochorenia a teraz navštevuje viacero ambulancií. Tento rok nastúpil aj do školy, ale po týždni sa musel vrátiť naspäť do škôlky, lebo to nezvládal. A to už mal minulý rok odklad školskej dochádzky. Teraz v škôlke navštevuje denne jednu hodinu špeciálnu triedu, kde ho pripravujú na budúci rok na nástup do školy, aby to teraz už zvládol. Paťkovi otec zomrel a preto je Paťko veľmi smutný. Preto by som vás chcela veľmi poprosiť o nejakú finančnú pomoc, nakoľko si nemôžem nájsť prácu na trvalý pracovný pomer. Môžem pracovať len na ranné zmeny, keď je Paťko v škôlke, ale zatiaľ mi žiadny zamestnávateľ nevyšiel v ústrety, a preto chodím na brigády, ktorých tiež nie je veľa.

Paťko dostal finančný dar vo výške 500€ od POMOCNÍČEK o.z.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov