Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Tommy je 2-ročný chlapček, ktorý sa narodil ako zdravé dieťatko. Keď mal rok, lekári mu potvrdili diagnózu s názvom pachygyria – vrodená vývojová chyba mozgu.

Tommy má poškodené centrum rovnováhy ako aj koordinácie a celkovo výrazne zaostáva v psychomotorickom vývoji. Nevie chodiť, sám se nepostaví, ani neštvornožkuje. Pretáča sa na bruško a späť, plazí sa a vie sa posadiť s oporou rúk. Koordinácia mu však robí veľké ťažkosti. Nevie povedať žiadne slovo, no tešíme sa aj z jeho výkrikov a pekného smiechu. Rúčky málo používa, nemá vyvinutú jemnú motoriku, neuchopuje predmety, je problém motivovať ho, nie vždy nadviaže očný kontakt. Má preukaz ZŤP s priznaným 80% postihnutím a je plne odkázaný na starostlivosť svojich rodičov.

Napriek všetkým ťažkostiam je náš Tommy stále usmiaty a plný elánu a chuti do života. Je to náš bojovník a šikula, ktorého ľúbime nadovšetko na svete a robíme preňho maximum, aby sa čo najviac vyrovnal svojim rovesníkom a žil kvalitný život.

V súčasnosti rehabilitujeme metódou Bobath, vďaka ktorej si Tommy spevňuje držanie tela a pomaly začal používať rúčky, ktoré do nedávna vôbec nepoužíval. Chodíme na mnohé liečenia a terapie, tiež na hipoterapiu, plávame, a pravidelne navštevujeme špeciálneho pedagóga a logopedičku v Žiline.

Všetky naše aktivity a financie smerujeme výhradne na podporu Tommyho, jeho rehabilitácie a liečenia, ktoré sú veľmi nákladné, nehradené z verejného zdravotného poistenia.

Dovoľujeme si vás osloviť s prosbou o finančný príspevok na absolvovanie thera suit terapie v zariadení Svetielko v Trenčíne. Tommy už má za sebou jeden pobyt, kde si výrazne spevnil chrbátik a o niečo menej zakláňa hlavičku. Túto intenzívnu terapiu je vhodné absolvovať opakovane pre udržanie dosiahnutého efektu a celkového zlepšenia zdravotného stavu nášho synčeka.

Tommy dostal od občianskeho združenia POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 500€.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov