Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Dobrý deň, ako som už spomínala som slobodná matka po tom čo ma chlap psychicky a fyzicky týral. Matúško má 3 roky, narodil sa o 3 mesiace skôr v 27 tt s váhou 960 gr.

Mal obrovský hematóm na hlave a povedali mi že ak sa to začne naraz vstrebávať, tak zakrváca a ....Našťastie sa tak nestalo a malý je tu som mnou a ja som šťastná že ho mám. Ako 5 týždňový cestoval ešte v inkubátore do Bratislavy na operáciu očí. Po 2 mesiacoch nás s nemocnice prepustili s tým že malý má rozšírené postranné komory a budú nás sledovať. Keď mal 4,5 mesiaca museli nás hospitalizovať pre veľký obvod hlavy a vysoký tlak v hlave. Robili mu MRI vyšetrenie a odtiaľ prišla dg. Dandy Walker malformácia ( to je 4 komorový hydrocefalus, cysty na mozgu a nevyvinutá rovnováha). Museli nás hneď operovať kde mu v operovali VP shunt (hadička z hlavy do brucha, jedna odvádza z mozgu prebytočnú tekutinu a druhá ide z cysty). V marci 2014 mal operáciu semenníkov. Máme aj DMO spastickú kvadruparézu, ťažkú myopiu ( dioptrie -20). Malému veľmi dobre pomáhajú rehabilitácie vďaka nim začal sa pretáčať, plaziť, a trochu sa rozdžavotal, stále však nesedí a nechodí, neštvornožkuje. Keďže som slobodná mamina a žijem z rodičovského a výživného je to ťažké, rehabilitácia nás vyjde 900 eur, a samozrejme + ubytovanie a cesta, sama mám k tomu ešte aj úver, aby sme mali strechu nad hlavou. Preto by som vás chcela poprosiť o pomoc na rehabilitácie aby sme mohli zase o niečo postúpiť dopredu. Pôvodné prognózy zneli že malý bude hluchý slepí a jesť len cez hadičky ale malý robí pokroky a aby sme sa mohli ďalej posúvať potrebujem pomoc, sama to nezvládnem, ľudia nám síce pomáhajú ale len s oblečením alebo teraz po tom čo sa mi zlomil kočík našla sa pani ktorá nám darovala, auto nemám a tak by to bolo komplikované ešte aj bez kočíka, prosím pomôžte nám aby sme mohli absolvovať ďalšiu rehabilitáciu

Matúško dostal od občianskeho združenia POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 500€.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov