Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Ahojte, voláme sa Zuzanka a Sárinka a na prvý pohľad vyzeráme ako zdravé dvojičky. Narodili sme sa v bláznivom mesiaci apríl a my sme tiež také maminkine besnoty a viete prečo???

Lebo už v brušku sme začali vymýšľať a vypýtali sme sa na svet v 26.tt. Ja Zuzanka som prišla na svet ako prvá v poradí o 9.h a 17 min, o dve minúty nato druhá v poradí o 9.19 Sárinka, samozrejme sekciou. Zuzanka mala 850g a 36 cm a Sárinka 800g a 35 cm. No povieme Vám bolo to o chlp. Narodili sme sa so sepsou, takže hneď transfúzie krvi pre všetky tri - aj maminka už mala, samozrejme nedovyvíjali sa nám pľúcka tak nás napojili na pľúcnu ventiláciu. A aby toho nebolo málo tak Zuzanka začala mať problémy aké sme nečakali. Papala pomaličky cez sondu, ale strava sa začala vracať formou stolice cez pusu, tak ako 7 týždňovú nám ju zobrali na bratislavské Kramáre a tu sa začal boj o holý nevinný bezbranný život. Zuzanke zoperovali bruško pre nepriechodnosť čriev, ale operácia sa nevydarila tak ju museli opakovať. Ako veľmi ťažký nedonosenec mala časté zápaly pľúc a horných dýchacích ciest, lebo organizmus bol moc oslabený. No a keďže takýto človiečik nie je ešte dovyvíjaný museli operovať očká pre olupovanie sietnic, inak by zostala nevidiaca. Pre mnohé zavedené kanylky sa jej začali tvoriť trombusy v srdiečku, pečeni a na mozgu, čiže musela byť nastavená na antikolagulačnú liečbu na rozpustenie tombusov. No a nato všetko vypovedala štítna žľaza a začali jej vyskakovať hormony a diagnostikovali nám v 4 mesiacoch predčasnú pubertu. Všetko sa to donekonečna točilo a až kým sa to trošku neustálilo a v 9 mesiacoch Zuzanku previezli späť do nitrianskej nemocnice ,kde samozrejme zbadali, že jej rastie hlavička. Zistili, že má subdurálny hematom,3 komrový hydrocefalus, tak museli hlavičku operovať. Zápaly pľúc, priedušiek atď., no stále dokola .Ani nepočítam koľko krát mi z Kramárov volali poďte sa s dcérkou rozlúčiť, šance sú mizivé. No a keď Zuzanka mala jeden rôčik tak sme si ju konečne po prvýkrát v jej živote priniesli domov. Celý ten jeden rok bola sama po nemocniciach, nakoľko som mala doma Sárinku a o 4 a pol roka staršieho Samuela.

S dievčatami sme neustále chodili po rehabilitáciách, rehabilitačných centrách, kde sme cvičili Vojtovou metódou. Spoločná diagnóza oboch dievčat je Detská mozgová obrna - hypotonická forma. S dievčatami stále chodíme do kúpeľov, navštevujeme kardiologiu, neurologiu , ortopediu, ORL, alergologičku, očné...atď.

Keď mala Sárinka 6 rokov, zistili nám ťažkú obojstrannú percepčnú poruchu sluchu, čiže takmer nepočujúca. Dievčatá napriek cvičeniam majú krivú chrbticu, nosia korzety, Sárinka už má za sebou dve operácie chrbtice a dve operácie nožičiek, Zuzanka tiež už obe nôžky a na chrbtici jej zistili, že je tam ráštep chrbtice a už tiež ťažká skolióza, ktorú sa rozhodli operovať teraz vo februári. Takisto už má načúvacie strojčeky. Obe baby majú choré srdiečka mitrálnu insufienciu, aj astmu bronchiale.

Ja maminka som s dievčatami na opatrovateľskom príspevku a manžel nezamestnaný. A aby sme toho nemali málo manžel pri upratovaní povale sa potkol a spadol dolu z povale a spôsobil si 5násobnú zlomeninu stehennej kosti. Syn v septembri utrpel zlomeninu ľavej strany tváre bol v bezvedomí po páde z bicykla. A touto cestou by som Vás chcela poprosiť o pomoc .Baby potrebujú množstvo pomôcok, rehabilitačných pobytov a dievčatá pred rokom absolvovali prvú delfínoterapiu s reláciou v Siedmom Nebi a nakoľko sme videli po tejto rehabilitácii pokroky u dievčat, chceli by sme absolvovať i druhú terapiu a preto Vás chcem poprosiť o finančú pomoc. My rodičia žiaľ nie sme zo svojich zdrojov schopný im to zabezpečiť, ak by sa nám nepodarilo vyzbierať z viacerých zdrojov peniažky na delfínoterapiu, tak by sme ich chceli zabezpečiť pomôcky ,ktoré nevyhnutne potrebujú.

Zuzka a Sárka dostali od občianskeho združenia POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 1000€.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov