Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Milá, usmiata a hlavne dobrosrdečná pani porodila v minulosti dve deti.

Jej syn mal len 24 rokov, keď v roku 1999 umrel pri autonehode. Jej dcéra neskôr porodila syna. Z pani sa teda stala hrdá babka. Jej 12-ročný vnuk však koncom roka 2013 dostal rakovinu semenníkov a v priebehu roka 2014 sa mu metastázy rozšírili postupne do brucha a pľúc. Diagnóza sa zhoršuje a zároveň s ňou aj celková situácia v rodine. Pani diagnostikovali v polovici roka 2014 rakovinu kože a jej manželovi našli množstvo zatiaľ nezhubných cýst na hrubom čreve, podľa doktorov je len otázka času, kedy tam vznikne nádorové ochorenie. V septembri 2014 celá rodina, vrátane tetušky, jej manžela a jej vnuka, statočne bojujú so zákernými chorobami. Vnuka čaká v blízkom čase náročná operácia, budú mu otvárať hrudník, pretože potrebujú odobrať vzorku metastázy na pľúcach. Navyše, rodina musí počas tejto hraničnej situácie splácať finančnú pôžičku. Najväčšia pozornosť sa stále samozrejme zameriava na toho najmenšieho...

Rodina si neželá byť zverejňovaná a medializovaná. Vážia si zachovanie anonymity. Úprimne ďakujú za významný finančný dar od POMOCNÍČEK o.z. v hodnote 1000€ a mládežníckej organizácii Mladá Sereď, ktorá zabezpečuje oficiálnu charitatívnu kampaň pre rodinu.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov