Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Sme rodina s tromi deťmi (14,9,8), z ktorých najmladšia Adelka sa narodila predčasne v 27.t.t. V dôsledku tohto predčasného pôrodu a komplikácii, ktoré nastali, sme si vyslúžili do vienka diagnózu DMO.

Tak sme sa dali na neľahkú cestu v boji s osudom. Od narodenia sme začali poctivo 4x denne cvičiť Vojtovou metódou a postupne sme k tomu pridávali špeciálne plávanie, hipoterapiu, canisterapiu,... Už asi 5 rokov cvičíme rôzne posilňovacie cviky v rôznych zariadeniach. Máme za sebou aj jeden pobyt v Adeli medical centre v Piešťanoch, uplynulý rok sme zvládli 7 rehabilitačných projektov v zariadení Svetielko a okrem toho máme za sebou 4 TheraSuit cvičenia. Popri bežnom chode rodiny sa snažíme utiahnuť hradenie týchto cvičení. Avšak z vlastných zdrojov to nie je možné zvládnuť. Adelka má telesný hendikep (je vozičkárka a pri všetkých činnostiach potrebuje pomoc) a tým pádom je mojim príjmom opatrovateľský príspevok 270,- eur. Manžel je bežný zamestnanec. Adelka sa práve vrátila z operácie Ulzibat v Kladne. Týmto sa jej otvárajú nové možnosti v napredovaní. Ale keďže tento zákrok nám zdravotná poisťovňa nehradila, naše finančné možnosti sa vyčerpali. Išlo o sumu 2.500,- eur, s ktorou nám pomohli aj známi a rodina. Ale o nič menej dôležitá je následná rehabilitácia. Preto Vás chcem poprosiť o pomoc pri jej financovaní, pokiaľ je to možné. Držím vám palce a prajem vám veľa síl a optimizmu v riadení tohto občianskeho združenia. Prosíme o podporu na rehabilitácie. V našom meste je zriadené rehabilitačné zariadenie, v ktorom sa cvičí terapiou TheraSuit, vďaka ktorej deti robia úžasné pokroky. Tým, že sme potrebovali uhradiť operačný zákrok, je pre nás nereálne pri troch deťoch a jednom plate zvládnuť úhradu tohto cvičenia, napriek tomu, že by to Adelke veľmi pomohlo. Preto Vás prosíme o pomoc.

Adelka dostala od o.z. POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 500€.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov