Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Volám sa Eva mám 24 rokov a mám 4 ročnú dcérku Sofinku s diagnózou DMO spastická diparéza až triparetická forma. Je nechodiaca.

Sofinka sa narodila predčasne v 29t.t. s hmotnosťou 950g a 37cm. Bola veľmi maličká. Dôvodom predčasného pôrodu bola moja vážna choroba HIRSCHPRUNG, v preklade zväčšené hrubé črevo. 31. januára som prežila pôrod a zároveň aj 9 hodinovú operáciu, pri ktorej mi bolo odrezaných 50cm hrubého čreva a urobený vývod. Sofinka bola kriesená a uložená do inkubátora. Sofinku som videla prvýkrát až po troch týždňoch, kedy ma pustili z nemocnice. Bola to veľká radosť, ale zároveň aj strach. Sofinkin otec, čiže môj druh, nás opustil hneď po pôrode. Bolo to všetko pre mňa veľmi ťažké. Sofinku pustili z nemocnice domov až po 3 mesiacoch. Išli sme bývať k mojim rodičom, ktorí sa starali o mňa, keďže som bola po operácii, a tiež aj o Sofinku. Za to som im veľmi vďačná. Stále bývame u mojich rodičov. Som už po štvrtej náročnej operácii a čaká ma piata. Ale vrátim sa späť k mojej dcérke. Keď dovŕšila rok, prišla ďalšia rana. Sofinke diagnostikovali DMO. Odvtedy bojujeme, aby Sofinka bola samostatná a aby sa dokázala postaviť na vlastné nožičky. Po mentálnej stránke je chvalabohu veľmi dobre, je múdra a šikovná. Len nás ešte nôžky neposlúchajú a ona si to už začína uvedomovať, a to mňa aj moju rodinu veľmi trápi. Jediným mojim snom je, aby moja dcérka chodila. Keby sa dalo, dala by som jej moje nohy, no žiaľ sa to nedá. Preto robím všetko možné, aby som ju na tie nožičky postavila. Cvičíme poctivo každučký deň 4 krát denne, niekedy aj s plačom, ale musíme... Za pomoci známych sme absolvovali aj pár rehabilitačných pobytov. Keďže ja som slobodná mamička, bývam u rodičov, nemám dostatok peňazí na takéto pobyty, ktoré sú dosť finančne náročne. Tak mi pomáhajú známi, alebo oslovujem rôzne nadácie, alebo pôžičky. V ADELI centre moja dcérka po prvý krát urobila za 4 roky pokrok. Síce len malý, ale pre nás je to obrovský krok vpred. Naučili ju tam chodiť po kolienkach a to len za pár dní, dovtedy len štvornožkovala. Dali nám nadej, že Sofinka bude chodiť a bude stáť na vlastných, preto chceme absolvovať tento pobyt ešte raz s nádejou, že urobíme ďalší pokrok. Lenže tento pobyt je finančne náročný, a nemáme financie na takýto pobyt. Preto sa obraciam s prosbou na Vás, pomôžte prosím mojej dcérke. Verím a dúfam, že sa nám tento sen splní a že sa nájdu dobrí ľudia , ktorí mojej dcérke pomôžu. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Sofinka dostala od o.z. POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 500€.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov