Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Tobiasko je 21-mesačný chlapček, ktorý sa narodil ako zdravé dieťatko, no keď mal pol roka, lekári mu potvrdili diagnózu s názvom lisencefália, Miller-Dieker syndróm.

O pár týždňov po tomto zistení sa k diagnózam pridala ešte epilepsia. Tobiasko výrazne zaostáva v psycho-motorickom vývoji. Nevie chodiť, ani sa plaziť, no pretáča sa na bruško a späť a v poslednej dobe sedí chvíľku s oporou rúk. Nevie povedať žiadne slovo, no tešíme sa aj z jeho výkrikov a pekného smiechu. Rúčky nepoužíva, no keď chce, vie sa krásne túliť k maminke a tatinkovi. Je veľmi veselý a v rámci jeho možností aj výmyselný. Chceme jeho život skvalitniť najviac, ako sa dá. Do roka sme cvičili Vojtovu metódu, no rozhodli sme sa túto terapiu ukončiť a prešli sme na Bobath koncept. Našej Bobath terapeutke vďačíme za všetky naše pokroky. Chodíme na mnohé liečenia a terapie. Navštevujeme rehabilitačnú nemocnicu v Dunajskej Lužnej, magnetickú stimuláciu v maďarskej Šoproni, kraniosakrálnu terapiu v Banskej Bystrici a pravidelne navštevujeme špeciálne pedagogické zariadenie v Trnave. Veríme, že sme zvolili správnu kombináciu terapií a vďaka nim sa budeme posúvať vpred. Tobiaska ľúbime najviac na svete, je to náš poklad!

Tobiasko Miškolci zo Serede dostal od POMOCNÍČKA finančný príspevok vo výške 921,05€. Je to presná polovica výťažku z predaja kalendárov na rok 2013.

 

Tobiasko na liečení v Maďarsku

Z vyzbieraných peňazí za kalendáriky absolvoval Tobiasko v dňoch od 20.1. do 26.1.2013  týždňový pobyt na liečení v Maďarsku v meste Šoproň. Jedinečná transkraniálna magnetická stimulácia spolu s intenzívnou rehabilitáciou a masážami majú pozitívny vplyv na mentálny ako aj motorický vývoj hendikepovaných detí. Tobiasko navštívil Maďarsko už druhýkrát. Cvičenie sa mu nepáčilo, no masáže si užíval a voľný čas trávil so svojimi kamarátmi. Veríme, že tento pobyt posunie bojovníka Tobiaska o krok vpred. Ďalšie liečenie si spolu s maminkou naplánovali na marec.

Týždeň liečenia spolu s ubytovaním stojí 561€.

 

...po roku...

Tobiasko vo svojom boji pokračuje a je veľmi statočný. Za náš najväčší pokrok za uplynulý rok považujeme používanie ručičiek. Tobi si začal dočahovať hračky a je z neho veľký virtuóz. Miluje hrať na piáno na svojom tablete, vďaka ktorému si denne trénuje svoje pršteky. Začal si uvedomovať aj svoje nožičky, na ktorých pár sekúnd postojí, i keď s veľkou pomocou. Začali nás trápiť záchvaty, ktoré boli dva roky úplne stabilizované. Momentálne nevieme, na čom sme a čakáme, čo bude. No milujeme ho najviac na svete a urobíme pre neho všetko!


Tobiasko dostal od o.z. POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 1034€ ako podiel z predaja charitatívneho kalendára „Malí-veľkí bojovníci“.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov