Zavolajte nám: 0905 233 467
Školská 1, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2017

Gregorko

Gregorko sa narodil predčasne a následné krvácanie do mozgu zanechalo na jeho zdraví nemalé následky: detská mozgová obrna – spastická kvadruparéza, axiálna hypotónia, poškodený zrak. Sedieť dokáže len s oporou, nevie samostatne stáť, ani chodiť.

Gregorko má 7 rokov a za sebou množstvo rehabilitačných pobytov, terapií, každodenného cvičenia, námahy a úsilia a v roku 2015 podstúpil operáciu nožičiek.
Napriek svojmu handicapu je to šťastný chlapček. Denne chodí medzi svojich rovesníkov, rád sa hrá, vymýšľa huncútstva. Ráno sa budí dobre naladený a dodá nám novú energiu postaviť sa tvárou v tvár nepriazni osudu. A tak, či sa nám chce, či nie, každý deň bojujeme za jeho nové pokroky, napredovanie.
Milujeme ho a vynaložíme všetky sily, aby sme mu život čo najviac skvalitnili.

 

Gregorko bol v projekte charitatívny kalendár „Malí – veľkí umelci s Danielom Hevierom“ vďaka snahe maminky a vďaka predaju kalendárov našim združením obdarovaný sumou 1.700,50€.

 

 

 

 

 

O nás

Občianske združenie Pomocníček poskytuje pomoc handicapovaným deťom do 15 rokov s telesným a mentálnym postihnutím z dôvodu vývojového poškodenia mozgu a deťom s onkologickými ochoreniami. 

Od roku 2015 Pomocníček spolupracuje aj s občianskym združením Naše Motýliky.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Školská 1
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk