Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Volám sa Alex Brešťanský. Narodil som sa 7.1.2011. Mal som prísť na svet až v marci, ale niečo sa stalo a ja som musel z bruška skôr.

Presne v 31. týždni. Moje telíčko bolo veľmi maličké, vážil som len 1530 g a meral 43 cm. Ale ja som veľký bojovník a rozhodol som sa, že sa nevzdám. Zápasil som s krvácaním do mozgu a nadmernou tvorbou mozgovo – miešneho toku, ktorý spôsobuje hydrocefalus. To sa našťastie včas zastavilo. Lekári hovorili mame a ockovi strašné veci. Vraj sa z toho nikdy nespamätám a nič zo mňa nebude. Prognóza znela- trvalé mentálne aj telesné postihnutie. 

Ale moji rodičia mi verili od samého začiatku. Ešte keď som bol v inkubátore, maminka mi pošepkala, že spolu zvládneme všetko a že im ešte ukážeme. A tak sme sa dali na boj. Keď som mal dva rôčky, diagnostikovali mi detskú mozgovú obrnu – kvadruparézu, teda postihnutie všetkých štyroch končatín. Mám akrálny hypertonus a centrálny hypotonus. V preklade to znamená vysoké svalové napätie končatín a naopak nízke svalové napätie trupu. Preto nedokážem ovládať svoje telíčko tak, ako by som chcel. Ešte neviem sám sedieť, ručičky mám nemotorné, nerozprávam a o chodení zatiaľ len snívam. Mentálne postihnutie sa našťastie nepotvrdilo. Mama hovorí, že som jej múdra hlavička. Všetko vnímam a som veľmi zvedavý. Vraj mám v očiach nezbedné iskričky a začínam byť veľký lapaj, ktorý presne vie, čo chce. Držte mi palce! Je to dlhá a náročná cesta, ale ja viem, že ju zvládnem.

Alexík dostal od o.z. POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 1034€ ako podiel z predaja charitatívneho kalendára „Malí-veľkí bojovníci“.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov