Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Som mama skoro 13 ročnej slečny. Darinka sa narodila v 29tt tehotenstva o váhe 1280g a 41cm.

Mala krvácanie do mozgu, kŕmená bola sondou. Bola skoro 3 mesiace v inkubátore. Prekonala 2 operácie oboch očí ako predčasný novorodenec. V neskoršom veku ešte 2 krát na strabizmus. V roku 2006 mala operovane obe nožičky. Darinka ma DMO- SPASTICKA DI Až TRIPAREZA S LAVOSTRANNOU PREVAHOU. Ma diagnostikovanú mentálnu retardáciu, navštevuje 5 ročník špeciálnej základnej školy.

V roku 2015 je naplánovaná operácia oboch nožičiek. Aby sme sa operácii vyhli, Darinka potrebuje veľa cvičiť a nato by sme potrebovali BIOLAMPU (bioptron), aby sme mohli uvoľniť všetky stiahnuté svaly. Bohužiaľ naša finančná situácia je veľmi zlá. Máme ešte 3,5 ročného synčeka, preto prosíme o finančnú pomoc na zakúpenie biolampy. Zo srdca vám vopred ďakujeme!

Darinka dostala finančný dar vo výške 400€ od stáleho sponzora o.z. POMOCNÍČEK – od p. Lenky Kollárikovej.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov