Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Som slobodná mamička Dominika, ktorý sa narodil v 30. týždni (1590g a 40cm).

Mesiac naberal silu v inkubátore na bratislavských Kramároch, kde sa zistilo, že má problémy s obličkami. Ihneď ako nabral na váhe, preložili ho na oddelenie patologických novorodencov, kde tiež ležal mesiac, kým sa nenašli vhodné lieky na základe ktorých by nás mohli prepustiť domov – našli sa a užíva ich dodnes. Pri sone mozgu sa preukázalo značné poškodenie a diagnóza znie DMO (Detská mozgová obrna) - spastická kvadruparéza, pre každého to bol šok, nakoľko nemal žiadne iné komplikácie a ani nebol oživovaný. Ku všetkému sa pridružila aj epilepsia.

Dnes má Dominik päť rôčkov a snaží sa napredovať. Detičky v jeho veku sa hrajú so svojimi rovesníkmi, behajú za loptou a šantia sa, u Domka je to iné, každý deň má svoje povinnosti, celý jeho život sa točí okolo rehabilitácií a špeciálnych pedagógov. Dnes môžem povedať, že naša snaha a láska prináša vytúžené ovocie. Dominko už pár sekúnd posedí, aj keď naozaj iba pár, no pre nás to je veľký úspech, žiaľ ešte sa neplazí, ale verím že správnou rehabilitáciou a nekonečnou láskou toto všetko dosiahneme a jedného dňa sa postaví na nôžky, urobí prvý krok a povie slovko „mama“.

Rehabilitačné pomôcky a pobyty sú veľmi nákladné a pre Domka nevyhnutné, preto by som vás touto cestou rada poprosila o pomoc. Pravidelne navštevujeme rehabilitácie v Šamoríne – NEURINO, kde detičky cvičia Bobatha, v maďarskom mestečku Šoproň, kde sa deťom okrem rehabilitácii aplikuje predovšetkým špeciálny magnet- TMS (Transakriálna magnetická stimulácia). Vďaka nim stále zlepšuje Dominikove vnímanie, spolupracuje pri rehabilitácii a sleduje všetko vôkol seba. Okrem toho navštevujeme 1x týždenne hipoterapiu, 2x týždenne muzikoterapiu a 1x mesačne kraniosakralnu biodynamiku.

Dominik dostal od o.z. POMOCNÍČEK finančný dar vo výške 1034€ ako podiel z predaja charitatívneho kalendára „Malí-veľkí bojovníci“.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov