Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2014

Jurko sa narodil ako zdravé dieťa. Vedel sa pretáčať, sledoval hračky, smial sa. Od začiatku bolo zarážajúce, že mu nerastie hlavička.

V dvoch mesiacoch začal byť podozrivo spavý a často zvracal. Hospitalizovali ho a v priebehu ďalšieho roka a pol strávil v nemocnici vyše 6 mesiacov. Jeho stav sa začal rýchlo zhoršovať. Prestal reagovať na podnety z okolia, zostal úplne hypotonický a dokonca prestal sám prijímať potravu. V priebehu hospitalizácií mu diagnostikovali diagnózy: psychomotorická retardácia, epilepsia, centrálna porucha hormonálneho systému, defekt predsieňového septa, intolerancia laktózy, disfágia, hepatopatia, diabetes. Často trpel silnými zápalmi pľúc a vo veku dvoch rokov bol psychomotoricky na úrovni mesačného dieťaťa. Vďaka obrovskej snahe a podpore lekárov a  podporou lekárov sa jeho stav vo veku dvoch rokov stabilizoval. Doma býval ďalej často chorý, ale je to bojovník a vďaka rehabilitácii, stimulácii prehĺtania a zraku sa jeho zdravotný stav za posledné 2 roky zlepšil. Dokáže sám jesť a piť, sleduje na krátku vzdialenosť. Snaží sa hľadať rukou oporný bod. Dokáže sa prevrátiť z bruška na chrbátik. V svojich štyroch rokoch je na úrovni trojmesačného bábätka.  Medzičasom mu genetici potvrdili závažné veľmi zriedkavé ochorenie, ktoré je príčinou všetkých jeho diagnóz. Toto ochorenie malo doteraz u všetkých pacientov výlučne regresívny priebeh. Takže taký veľký-malý zázrak. Všetci dúfajú, že ďalšia intenzívna rehabilitácia a stimulácia mu môže ešte viac pomôcť.

Jurkovi venoval POMOCNÍČEK o.z. spolu s rehabilitačným centrom NEURINO týždňový pobyt v hodnote 300€.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov