Zavolajte nám: 0905 233 467
Školská 1, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2014

Jurko sa narodil ako zdravé dieťa. Vedel sa pretáčať, sledoval hračky, smial sa. Od začiatku bolo zarážajúce, že mu nerastie hlavička.

V dvoch mesiacoch začal byť podozrivo spavý a často zvracal. Hospitalizovali ho a v priebehu ďalšieho roka a pol strávil v nemocnici vyše 6 mesiacov. Jeho stav sa začal rýchlo zhoršovať. Prestal reagovať na podnety z okolia, zostal úplne hypotonický a dokonca prestal sám prijímať potravu. V priebehu hospitalizácií mu diagnostikovali diagnózy: psychomotorická retardácia, epilepsia, centrálna porucha hormonálneho systému, defekt predsieňového septa, intolerancia laktózy, disfágia, hepatopatia, diabetes. Často trpel silnými zápalmi pľúc a vo veku dvoch rokov bol psychomotoricky na úrovni mesačného dieťaťa. Vďaka obrovskej snahe a podpore lekárov a  podporou lekárov sa jeho stav vo veku dvoch rokov stabilizoval. Doma býval ďalej často chorý, ale je to bojovník a vďaka rehabilitácii, stimulácii prehĺtania a zraku sa jeho zdravotný stav za posledné 2 roky zlepšil. Dokáže sám jesť a piť, sleduje na krátku vzdialenosť. Snaží sa hľadať rukou oporný bod. Dokáže sa prevrátiť z bruška na chrbátik. V svojich štyroch rokoch je na úrovni trojmesačného bábätka.  Medzičasom mu genetici potvrdili závažné veľmi zriedkavé ochorenie, ktoré je príčinou všetkých jeho diagnóz. Toto ochorenie malo doteraz u všetkých pacientov výlučne regresívny priebeh. Takže taký veľký-malý zázrak. Všetci dúfajú, že ďalšia intenzívna rehabilitácia a stimulácia mu môže ešte viac pomôcť.

Jurkovi venoval POMOCNÍČEK o.z. spolu s rehabilitačným centrom NEURINO týždňový pobyt v hodnote 300€.

O nás

Občianske združenie Pomocníček poskytuje pomoc handicapovaným deťom do 15 rokov s telesným a mentálnym postihnutím z dôvodu vývojového poškodenia mozgu a deťom s onkologickými ochoreniami. 

Od roku 2015 Pomocníček spolupracuje aj s občianskym združením Naše Motýliky.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Školská 1
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk