Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2013

Som mamička dvoch dievčatiek. Dcérka Anička má 14 rokov a narodila sa s DMO.

Je na vozíčku, má epilepsiu a rednutie kostí, musím ju kŕmiť a prebaľovať. Anička je polosirota, ocko jej zomrel ešte skôr, ako sa narodila. Bohužiaľ, nestihli sme sa zobrať. Keď som sa rozhodla mať po desiatich rokoch bábätko, tak prišla jedna rana za druhou. Narodila sa mi druhá dcérka Terezka, no bohužiaľ predčasne v 32. týždni. Dnes má 3 roky, no má choré srdiečko - defekt predcienoveho septa typ ostium (podľa kardiológa vážny) a začala zaostávať vo vývoji. S oboma dcérkami navštevujem neurológa, ortopéda a s Terezkou aj kardiológa. V kútiku duše aj s lekármi dúfame, že sa nebude opakovať diagnóza Aničky. Aj jedna aj druhá cvičia. Terezka podľa Vojtu a Anička naťahovanie šliach a masáže. Ďalšia rana pod pás prišla, keď som ostala s deťmi sama. No viem, Boh je milosrdný a asi vie, prečo mi dal takýto osud s mojimi deťmi. Ja som veľmi šťastná, že ich mám a nevymenila by som ich za nič na svete! Preto som sa rozhodla požiadať Vás o pomoc. Chcela by som deťom urobiť plávajúcu podlahu v detskej izbe, keďže Anička len leží a plazí sa po zemi. Na chodbe máme tiež gumolín, ktorý je popraskaný a zle sa mi manipuluje s vozíkom a je nebezpečný, mohla by si na ňom ublížiť aj jedna aj druhá. Prosím o finančný príspevok pre dcérky na úpravu detskej izby a podlahy na chodbe a v kuchyni. Sama sa starám o deti. Ak by bolo možné poskytnúť príspevok na tento účel, bola by som Vám veľmi vďačná. Moja finančná situácia mi to neumožňuje. Platím hypotéku za byt a ledva nám zostane na stravu. Veľmi rada by som išla s deťmi aj na liečenie, ale na to nemám, keďže sa dopláca aj tam.

Bohužiaľ, medzičasom lekári potvrdili aj malej Terezke diagnózu DMO.

 

Žiadosť mamičky Katky sa POMOCNÍČKOVI podarilo zrealizovať vďaka sponzorovi – firme , ktorá poskytla materiál a vďaka p. Jožkovi Čochráčovi, ktorý podlahu položil. Túto pomoc nám poskytol bezodplatne a nezištne.

  

Mamička Katka nám poslala ďakovný list!

Chcela by som sa poďakovať o.z. Pomocniček ako aj sponzorom za pomoc, ktorú nám poskytli a tak zjednodušili život mne aj mojim dcérkam Aničke a Terezke. Vďaka vašej pomoci môžem bez problémov prejsť s vozíkom ako aj so špeciálnou stoličkou do každej miestnosti a nemusím sa báť že by si aj Terezka ublížila na popraskanej gume, ktorú sme mali. Malá Terezka stále padá pri chôdzi a par krát sa stalo, že sa porezala na odtrhnutom linoleu. Ste úžasní ľudia s veľkým srdcom, nesmierne si vážim Vašu prácu. Patri Vám od nás veľké ĎAKUJEME.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov