Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Lucka sa narodila v termíne s pôrodnou hmotnosťou 4030g ako tretie dieťa. Problémy nastali už pri pôrode.

Lucka nedýchala, museli ju oživovať. Keďže sa jej stav nezlepšoval, začali lekári s rôznymi vyšetreniami. Mali podozrenie na metabolickú poruchu, tá sa zatiaľ nepotvrdila. Mali podozrenie na Werdning- Hoffman syndrom, tiež sa však nepotvrdil. Nemáme zatiaľ stanovenú konečnú diagnózu, z tých čiastkových má Lucka ťažkú hypotóniu, leukoencefalopatiu, epileptické záchvaty, občasné problémy s dýchaním. Napriek tomu pomaličky napredujeme. Sú to veľmi pomalé kroky. Lucka pomaly začína reagovať na zvuky, so zrakom je to horšie - zatiaľ nevidí. Má zavedený PEG, nakoľko nevie správne prehĺtať. Teraz potrebuje hlavne veľa rehabilitovať, aby jej spevnelo svalstvo a verím, že potom sa bude jej stav zlepšovať, nech už bude diagnóza akákoľvek.

Lucka dostala poukaz v hodnote 400€. Terapie v hodnote 280€ sponzoruje majiteľka zariadenia Hedviga Szelleová a ubytovanie v hodnote 120€ o.z. POMOCNÍČEK.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov