Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Sebastiánko sa nečakane predčasne narodil v 6.meisaci, z tohto dôvodu má veľa zdravotných problémov už od narodenia. Sebastiánko má dnes 4,5 roka, mentálne je na úrovni asi 6-mesačného dieťatka, sedieť sám zatiaľ nevie, ani nelezie.

Ale to veľmi úzko súvisí aj s tým, že je nevidiaci, veľmi ťažko sa motivuje, v podstate je nevidiace bábätko. Dúfame a pracujeme na tom každý deň, aby väčšina našich problémov bola len dočasná...Bohužiaľ starostlivosť o plne ležiace dieťatko, ktoré sa samo ani nenapije, je náročná fyzicky aj finančne. Našli sme výnimočnú fyzioterapeutku v Šamoríne, ktorá cvičí so Sebim Bobatovu metódu a zároveň aj nás učí, ako so Sebim správne cvičiť doma. Sebastiánka toto cvičenie náramne teší a má aj viditeľné výsledky: krajšie drží telíčko, naučil sa opierať v "tureckom" sede o ručičku, lepšie si uvedomuje celé telíčko, aj to že môže vykonávať aj niektoré pohyby, ktoré ho tešia... No proste máme z tejto terapie radosť nie len my ale aj Sebi.

Touto cestou by sme Vás chceli požiadať o finančnú pomoc, aby sme sa mohli zúčastniť pobytu u tejto pani terapeutky Hedvigy Szelleovej v jej zariadení Neurino v Šamoríne. Pobyt žiaľ stojí 400 Eur na 5 dni. Cena sa zdá vysoká, ale celý týždeň ponúka veľmi intenzívne cvičenie pre dieťatko s terapeutom a masérom. Podľa vlastnej skúsenosti musíme dosvedčiť, že 5-dňové intenzívne cvičenie prinieslo veľmi milé prekvapenia pre nás aj pre samotného Sebinka.

Momentálne chodíme cvičiť 1x týždenne ambulantne a ostatné dni cvičíme doma, ale chceli by sme si intenzívny pobyt u pani Hedvigy zopakovať.

Sebastiánko dostal od darkyne p.Kollárikovej poukaz v hodnote 400€ na financovanie rehabilitačného pobytu v zariadení NEURINO v Šamoríne.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov