Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2013

Sebastiánko sa nečakane predčasne narodil v 6.meisaci, z tohto dôvodu má veľa zdravotných problémov už od narodenia. Sebastiánko má dnes 4,5 roka, mentálne je na úrovni asi 6-mesačného dieťatka, sedieť sám zatiaľ nevie, ani nelezie.

Ale to veľmi úzko súvisí aj s tým, že je nevidiaci, veľmi ťažko sa motivuje, v podstate je nevidiace bábätko. Dúfame a pracujeme na tom každý deň, aby väčšina našich problémov bola len dočasná...Bohužiaľ starostlivosť o plne ležiace dieťatko, ktoré sa samo ani nenapije, je náročná fyzicky aj finančne. Našli sme výnimočnú fyzioterapeutku v Šamoríne, ktorá cvičí so Sebim Bobatovu metódu a zároveň aj nás učí, ako so Sebim správne cvičiť doma. Sebastiánka toto cvičenie náramne teší a má aj viditeľné výsledky: krajšie drží telíčko, naučil sa opierať v "tureckom" sede o ručičku, lepšie si uvedomuje celé telíčko, aj to že môže vykonávať aj niektoré pohyby, ktoré ho tešia... No proste máme z tejto terapie radosť nie len my ale aj Sebi.

Touto cestou by sme Vás chceli požiadať o finančnú pomoc, aby sme sa mohli zúčastniť pobytu u tejto pani terapeutky Hedvigy Szelleovej v jej zariadení Neurino v Šamoríne. Pobyt žiaľ stojí 400 Eur na 5 dni. Cena sa zdá vysoká, ale celý týždeň ponúka veľmi intenzívne cvičenie pre dieťatko s terapeutom a masérom. Podľa vlastnej skúsenosti musíme dosvedčiť, že 5-dňové intenzívne cvičenie prinieslo veľmi milé prekvapenia pre nás aj pre samotného Sebinka.

Momentálne chodíme cvičiť 1x týždenne ambulantne a ostatné dni cvičíme doma, ale chceli by sme si intenzívny pobyt u pani Hedvigy zopakovať.

Sebastiánko dostal od darkyne p.Kollárikovej poukaz v hodnote 400€ na financovanie rehabilitačného pobytu v zariadení NEURINO v Šamoríne.

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov