Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

26.12.2012 som dostala svojho synčeka Šimonka ako ten najkrajší vianočný darček. Celé tehotenstvo i pôrod prebehli bez komplikácií a ostávalo sa nám už len vzájomne tešiť s našej blízkosti.

Avšak v štyroch mesiacoch Šimonka v jeden deň náhle prepadli epileptické záchvaty...po prevoze sanitkou prestával dýchať, modrel, nereagoval a s neurčenou diagnózou sme boli preložený do DFN v Košiciach, kde som 30. apríla po prvý krát počula to slovo...Lisencefália...diagnóza môjho syna, ktorá bola dôvodom záchvatov, ktoré prepadli jeho telíčko. Boli mi podané len strohé informácie plné otáznikov a nejasnej budúcnosti. Šimonkov momentálny stav je napriek počiatočnému obdobiu bez záchvatov opäť nepriaznivý. Záchvaty sú na dennom poriadku a naše napredovanie v nedohľadne. Šimonko je na úrovni 1. trimenonu...neudrží ani len hlavičku a je celkovo hypotonický. Avšak cvičením by sa tento jeho stav určite výrazne zlepšil. Nakoľko kvôli pretrvávajúcim záchvatom nie je možné cvičiť Vojtovou metódu, musíme za alternatívami cestovať, čo je mimoriadne finančne náročné. Akokoľvek by som pre svojho syna chcela urobiť maximum, finančné náklady mi to nedovolia, a to je pre mňa toho času starosť navyše. Avšak verím, že Šimonkovi pobyt v Neurine pomôže a vyčarí spať ten nádherný, zatiaľ ešte stále bezzúbkový úsmev nielen jemu, ale aj mne a navyše dodá tak potrebnú silu, energiu a nádej bojovať za jeho úspechy zo všetkých síl naďalej.

Šimonko dostal poukaz v hodnote 400€. Terapie v hodnote 280€ sponzoruje majiteľka zariadenia Hedviga Szelleová a ubytovanie v hodnote 120€ o.z. POMOCNÍČEK.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov