Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2012

Som matka dvoch krásnych synov, ktorých nadovšetko milujem. Druhý syn Adamko sa narodil v 27.týždni tehotenstva.

Na 5.deň jeho života nastalo krvácanie do CNS, z ktorého sa rozvinul 3-komorový hydrocefalus. Týmto mu vzniklo veľa ďalších problémov. Adamko do dvoch rokov celkom pekne napredoval. Potom sa na magnetickej rezonancii zistilo, že má veľké množstvo mozgomiešnej tekutiny. V septembri 2011 podstúpil neuroendoskopický zákrok .Adamko má spastiskú diparézu z toho dôvodu nám nechodí.  Postaví sa pri opore, ale na špičky a s pokrčenými kolienkami.Toto leto nám vyrástol a nôžky sa mu dosť zhoršili. Vie povedať krásne slovo mama, no viac nerozpráva. V lete tohto roku nám diagnostikovali autizmus, boli sme z toho dosť smutní, no nevzdávame sa a  bojujeme ďalej. Skúšame rôzne rehabilitácie kranioterapia, hipoterapia, plávanie, Dunajská Lužná, Šoproň a iné. Čaká ho operácia šliach v apríli, ktorú si tiež musíme hradiť, keďže je v Brne, no je šetrnejšia pre dieťa.

Adamkovi veľmi pomáha magnetická stimulácia v Šoproni. Po tejto terapii je vždy živší a komunikatívnejší. Je však finančne náročná stojí 500 eur na týždeň a najlepšie výsledky sú, ak tam prídeme aspoň jeden krát za dva mesiace. Preto Vás touto cestou prosím o finančnú pomoc na túto stimuláciu. Z celého srdca Vám ďakujeme.

 

Adamko Maxián zo Serede dostal finančný dar od pána Náhlika ml. sumu 500€.

 

Adamko mohol vďaka finančnému daru od p. Náhlika ml. absolvovať týždňový pobyt v neurorehabilitačnom centre v Šoproni v dňoch od 24.2.2013 do 2.3.2013. Veríme, že mu aj tento pobyt pomohol posunúť sa vpred. Držíme palce, Adamko!

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov