Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Môj syn, Alex ma 5 rokov. Žiaľ nie je ako jeho rovesnící ani po fyzickej ani psychickej stránke.

Alex prišiel na svet o 3 mesiace skôr kvôli  mojim zdravotným problémom. Od prvej minúty bojoval a ja s ním ,aj keď boli chvíle keď to bolo veľmi ťažké. Lekári mi stále vraveli ,aby sme boli pripravení na najhoršie. Počas 4 dlhých mesiacov strávených v nemocnici si prešiel všetkým možným(3 mesiace bol na umelej pľúcnej ventilácii, sepsa- otrava krvi, febrilné kŕče a iné).Neskôr po prepustení z nemocnice podstúpil operáciu obojstrannej hernie a operáciu očí. Rehabilitovali sme hneď po prepustení z nemocnice najprv podľa Vojtu neskôr Bobath koncept a teraz Therasuit, ktorú Alex najlepšie znáša. Nedokáže toho veľa(pretočí sa len na bruško)ale v špeciálnom obleku dokáže postáť, udrží sa v šikmom sede a chvíľku aj v pozícii na štyroch. Alex je moje slniečko. V jeho očiach je veľké šibalstvo a na tvári nikdy nemiznúci úsmev. Každé ráno, keď sa na mňa šibalsky usmeje hneď je deň krajší. Ma rád prítomnosť detí a s pozornosťou ich sleduje. Alex je pre mňa všetkým a ja pre neho všetko urobím. Keďže jeho diagnóza je DMO - kvadruparéza stále rehabilitujeme a podstupujeme rôzne terapie, ktoré sú finančne nákladné. Pomaličky sa dostavujú prvé pokroky. Nevzdali sme sa na začiatku nevzdáme sa ani teraz.

Alexík dostal finančný dar 400€ od p.Kollárikovej.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov