Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Martinko trpí nevyliečiteľnou chorobou Luis-Barovej syndróm - Ataxia Telengiectatica. Má 7,5 rôčka, teraz začal chodiť do druhého ročníka, ale keďže má imunodeficit, vyučovanie má doma - chodí ku nám pani učiteľka.

Napriek tomu, že zle chodí, slabo rozpráva a má veľa pridružených diagnóz, poruchy spánku, Inkontinentio alvi, napriek tomuto všetkému je to milý a šikovný chlapec, ktorý chce žiť, smiať sa a robiť všetko to, čo robia deti v jeho veku. Veľmi rád sa bicykluje, lebo za vysvedčenie dostal novu trojkolku, ktorá mu pomáha precvičovať nožičky. Martinko chodí rehabilitovať do rehabilitačného centra Renona, vďaka týmto rehabilitáciám ešte ako-tak ustojí na nohách.

Martinko by potreboval biolampu, ktorú používajú ju aj v rehabilitačných zariadeniach a viem, že mu pomáha.

Martinko dostal od o.z. POMOCNÍČEK biolampu v hodnote 300€.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov