Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Príbeh mojej Vanessky sa začal takto... Čakali sme zdravé dievčatko s rázštepom pery a podnebia, podľa lekárov chybička krásy, všetko ostatné malo byť v poriadku.

Po pôrode mi oznámili že Vanesska nemá pravé očko. Hneď na 5.deň urobená magnetická rezonancia ukázala výsledok a Vanesskine diagnózy: mikrocefalia vpravo, dextropozicia srdiečka, ťažká hypotónia, epilepsia.

Po týždni Vanesska absolvovala operáciu peričky, a to úspešne. Dva dni po operácii sa vyskytli kŕče, ktoré nás dodnes trápia a bohužiaľ na žiadnu liečbu Vanesska nereaguje. Od 1.mesiaca sme cvičili Vojtovu metódu, ktorá ale Vanessku neposunula vpred. Začali sme chodiť na Vargha terapiu do Gyoru s cieľom zbaviť sa záchvatov - mierne nám pomohla ale len na chvíľku. Vanesska bola v tomto období veľmi "dobré" dievčatko, ktoré sa nesmialo, neplakalo, len papala, a spala, 100x denne kŕče, s ktorými nám nikto nedokázal pomôcť, jediné pozitívum bolo asi len to, že sa hrala zo svojou hracou dekou.

Keď mala Vanesska, rok absolvovala operáciu podnebia - úspešne a to s nádejou, že nám kŕče zmiznú, no nestalo sa tak a naďalej pokračovali.

Hneď po operácii sme začali chodiť na Skenar terapiu, pri ktorej nám Vanesska ožila. V decembri 2012 zmenili Vanesske lieky na epilepsiu, konečne nám ožila, smeje sa, reaguje na hračky, veľa rozpráva ...

V roku 2013 sme zmenili cvičenie a začali sme cvičiť Bobath metodu, ktorú pravidelne absolvujeme v Šamoríne. Hneď po 2 týždňoch sme videli, že Vanesska konečne spevnela, pomaličky sa posúva dopredu.

Všetky terapie nám pomohli a vždy sme sa dostali o krôčik dopredu, ale musíme stále rehabilitovať, aby sa Vanessyne svalíky posilnili, preto Vás prosíme o finančnú pomoc pre Vanessku na rehabilitačný pobyt v Šamoríne.

 

Vanesska dostala od darkyne p.Kollárikovej poukaz v hodnote 400€ na financovanie rehabilitačného pobytu v zariadení NEURINO v Šamoríne.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov