Zavolajte nám: 0905 233 467
Školská 1, 926 01 Sereď, Slovenská republika

Iné

Podstata našej pomoci doteraz spočívala vo finančných, prípadne vecných daroch. No vízia nášho združenia bola oveľa väčšia. Táto vízia dostala podobu projektu v januári 2015 a finálnu podobu v máji 2015. Je ňou novootvorené Denné Centrum POMOCNÍČEK v Seredi.

Je to centrum pre detičky s mentálnym, telesným či kombinovaným postihnutím, kde im budú vďaka odborníkom poskytované terapie na rozvoj telesnej aj mentálnej stránky. V rukách špeciálnej pedagogičky a fyzioterapeutky budú krok za krokom napredovať a dosahovať svoje malé víťazstvá. Naše Denné centrum POMOCNÍČEK sa nachádza na Legionárskej ulici v Seredi. Jeho krstnou mamou je naša verná Pomocníčka združenia Adelka Banášová. Dňa 5.5.2015 spolu s ľuďmi, ktorí priložili ruku k dielu, pokrstila centrum bublinkami šťastia a slávnostne prestrihla červenú pásku. Dvere centra sa pre detičky otvorili v pondelok 18.5.2015, odkedy môžu navštevovať terapie u špeciálnej pedagogičky a od 1.7.2015 už aj individuálne rehabilitácie u fyzioterapeutky. Kiež by podobné centrá neboli potrebné a všetky deti by veselo behali a štebotali na ihriskách a v škôlkach. No keďže detičiek so špeciálnymi potrebami stále pribúda, je nevyhnutné robiť pre ne maximum! 

Projekt denné Centrum POMOCNÍČEK bol realizovaný aj vďaka podpore mesta Sereď, Trnavského samosprávneho kraja a Nadácie Tatrabanky.

Fotky z tejto akcie nájdete v galérii.

O nás

Občianske združenie Pomocníček poskytuje pomoc handicapovaným deťom do 15 rokov s telesným a mentálnym postihnutím z dôvodu vývojového poškodenia mozgu a deťom s onkologickými ochoreniami. 

Od roku 2015 Pomocníček spolupracuje aj s občianskym združením Naše Motýliky.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Školská 1
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk