Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

Benefičný ples plný hviezd

„Myšlienky sú ako hviezdy, ale ja v nich zatiaľ nedokážem rozoznať nijaké súhvezdia.“ John Green, autor knihy Na vine sú hviezdy.
Vybrať iba jediný výnimočný moment, ktorým by sa dal charakterizovať 5. ročník benefičného plesu POMOCNÍČEK, je nemožné. Preto poďte spolu so mnou objavovať jednu hviezdu za druhou.

Ples Pomocníček 2018 (8)

ATMOSFÉRA.
Energiou nabitá atmosféra hneď pri vstupe, avizovala večer plný hviezd. Hostia vstupovali do Domu kultúry za  mihotavého svetla sviečok, ktoré lemovali schodisko. Pri vstupe do foajé ich vítala cimbalová kapela svojimi tradičnými  čardášovými nápevmi a hostia prechádzajúci po slávnostnom červenom koberci, mali chuť tancovať hneď pri vstupe.  Úsmev im vyčaril aj uvítací kalíštek slivovice. Ako neskôr vtipne dodala moderátorka večera, Adela Vinczeová: „Celý  večer piť pre dobrú vec sa jednoducho môže.“

AKO SME SA MALI.
Súčasťou úvodu bolo nádherne spracované video so všetkými dôležitými momentami, ktoré Pomocníček prežil za rok  2017. Podfarbené emotívnou hudbou zaujalo všetkých a určite utvrdilo v tom, že každé Euro darované do Pomocníčka  malo a má zmysel. Svedčia o tom aj postrehy hostí tohtoročného plesu:
„Chodíme na plesy už dlho, ale nemalo to nijaké pozadie. Na tomto plese sa nám zapáčilo, že niekomu zároveň pomáhame. Keď len tým málom prispejeme - vstupenkou a našou účasťou,“ povedali manželia, ktorí sa plesu Pomocníček zúčastnili po prvýkrát.
Od mladého manželského páru som sa dozvedela, že: „Je to výborná akcia. Podporujeme ju každý rok od úplného začiatku. Latka sa každý rok zdvíha a vždy nás čaká aj nejaké prekvapenie. Sme tu kvôli dobrej zábave, ale hlavne kvôli tomu, že môžeme pomôcť.“

VÝŤAŽOK Z PLESU.
Hostitelia večera – manželia Miškolcioví spolu s Dankou Matuškovou predstavili ich nový VEĽKÝ CIEĽ na rok 2018. Zrekonštruovať zakúpený dom a otvoriť úplne nové priestory Pomocníčka v Seredi. Budú určené na komplexné terapie pre „inak obdarené deti“, ako ich s láskou nazývajú. Zároveň pre rodičov týchto detí, ktorí prichádzajú z rôznych kútov Slovenska, chcú vytvoriť na prízemí ubytovacie kapacity. A tak výťažok 5. ročníka plesu v celkovej hodnote 6.800 € poputuje na rekonštrukciu priestorov a zakúpenie schodiskovej plošiny pre tých, ktorým schody spôsobujú neprekonateľnú bariéru.

VEČER PLNÝ PREKVAPENÍ.
Svetelná show spoločnosti Hurricane, hlavných osvetľovačov plesovej sály, bola veľmi emotívnym zážitkom. Hra svetiel v kombinácii s dramatickou hudbou spôsobila, že sa dostavili aj prvé zimomriavky. V tej chvíli mal človek pocit, že sa na chvíľu dotýka hviezd.
K tohtoročnému prekvapeniu určite patril aj náš olympijský víťaz v chôdzi - Matej Tóth, ktorý cez veľkoplošnú obrazovku zaželal všetkým krásny večer, poďakoval sa každému Pomocníčkovi za to, že nezištne pomáha a slávnostne otvoril Ples 2018.
Prvý valčík patril hviezdam. A to víťazom tanečnej súťaže Let´s dance – Dominike Chrapekovej a jej tanečnému partnerovi a hercovi - Vladimírovi Kobielskému. Počas večera zatancovali nielen elegantný valčík, ale aj iskrivé argentínske tango a v rýchlokurze tanca naučili prítomných hostí kroky salsy. Po vystúpení sa veľmi trpezlivo a ochotne s každým fotili a dokonca sa spolu s hosťami zabávali aj v rytmoch cimbalovky.
Keď začali na parkete lietať sedmové karty, bolo všetkým jasné, že vstúpil kúzelník Talostan. Vniesol do sály veľkú dávku energie a zábavy. Každého očaril svojimi kúzlami s kruhmi a kartami. Aj keď sme stáli v jeho tesnej blízkosti, grif ako to robí, sme nenašli.
Rozčarovaní ešte z vystúpenia sme sa išli občerstviť do bufetu, kde pre hostí zatiaľ pripravili plné stoly neodolateľných mini zákuskov a lahodných tortičiek, ktoré boli nielen sladkým, ale najmä lahodným pokušením. K tomu sa miešali drinky rôznych chutí, farieb a svetelných efektov.
Krásne dámy v nádherných róbach a elegantní páni sa dobre bavili až do rána, keď im do tanca hrala kapela DOMIBAND, trnavská cimbalovka aj DJ SONIC. Po polnoci nás svojou prítomnosťou, aj keď len na krátky čas, potešil a roztancoval aj spevák Lukáš Adamec.

TOMBOLA.
Niekoľkí hostia si z plesu odniesli 52 krásnych a hodnotných cien, prevažne od lokálnych partnerov a darcov plesu. Ako to už býva zvykom na každej tombole, na niekoho sa šťastie usmeje viackrát a na niekoho vôbec. Náladu to však nepokazilo nikomu, pretože všetci vedeli, že investícia do tomboly, znamená podporenie cieľov Pomocníčka. A tak sa hostia aj po tombole výborne zabávali až do rána.

POMOCNÍČKOVIA SÚ AKO HVIEZDY.
V tento večer, počas 5. benefičného plesu Pomocníček, zažiaril každý. Či už to boli organizátori, kapely, hostia známi z televíznej obrazovky, či hostia, ktorí sa prišli zabaviť. Každý svojou „troškou“ prispel a stal sa malou, ale dôležitou súčasťou Pomocníčka. A tak v sále Domu kultúry v Seredi, počas sobotňajšieho večera, zažiarilo viac ako 350 hviezd a hviezdičiek, ktoré spoločne vytvorili nové súhvezdie s názvom POMOCNÍČEK.
Zuzana Macurová - Tilia

ĎAKUJEME, ŽE NÁM POMÁHATE POMÁHAŤ!

Fotky z plesu nájdete v galérii

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov