Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Naša dcérka Ninka Kalmancaiová sa narodila 25.8.2010, predčasne v 33.týždni tehotenstva. Vážila 950g a merala 37cm.

Na svet prišla sekciou, veľmi hypotrofická, nakoľko ju už nevyživovala placenta.

 Po narodení dýchala sama, ale nastali problémy s tráviacim traktom, lekári nás pripravovali na najhoršie. Ale našej bojovníčke sa na piaty deň začal stav zlepšovať, začala prijímať stravu a priberať. Po dvoch mesiacoch sme si ju mohli konečne vziať domov.

 Po príchode nasledoval kolotoč kontrol, ktorý trvá doteraz, od neurológie, gastroenterológie, pneumologie, rizikovej ambulancie, očnej ambulancii. A samozrejme pravidelne návštevy v Detskom rehabilitačnom centre v Nitre. Pravidelnými návštevami v očnej ambulancii sa zistilo, že Ninka dobre nevidí, trpí myopiou - krátkozrakosťou. Od 8 mesiacov nosí okuliare – šestky  dioptrie, podstúpila 2 operácie očí- skleroplastiku.

V jednom roku jej diagnostikovali DMO-spasticka diparéza. Ťažko sa tomu verilo, keď od 2 mesiacov sme pravidelne cvičili Vojtovu metódu 3-4xdenne,2xtyž.sme navštevovali a navštevujeme Detské rehabilitačné centrum v Nitre. Súkromne sme chodili cvičiť Vojtu do Bratislavy a Trnavy, ale nakoľko je už veľká a silná, ťažko ju bolo udržať, tak sme to museli ukončiť a postupne prechádzame na Bobath terapiu. Dva krát sme absolvovali pobyt v Dunajskej Lužnej, ale to nám k výrazným pokrokom nepomohlo. Veľmi radi by sme videli pokroky, keďže sedí len s oporou, snaží sa štvornožkovať, ale tiež len s pomocou. Ale snaží sa, to je pre nás prvoradé! Aj vďaka opakovaným pobytom v súkromných rehabilitačných centrách, či už v Renone, kde sa nám podarilo dostať 4x a to vďaka pomoci rodiny, nadáciám a dobrým ľudom, ktorí sa ešte vždy nájdu. Dva krát sme absolvovali pobyt v maďarskej Šoproni. Každý pobyt nám priniesol niečo nové, zlepšuje sa jemná a hrubá motorika, je vnímavejšia, ovláda pár slov, porozumie všetkému, čo sa jej pýtame.

Nakoľko sú pobyty finančne náročne, žiaľ na ďalšie nemáme financie, chceli by sme požiadať o Vašu pomoc.

 

Rodina Kalmancaiová dostala od o.z. POMOCNÍČEK finančnú hotovosť 250€, ktorú využije na rehabilitácie pre Ninku podľa ich uváženia. Držíme palce!

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov