Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Martinko

Martinko sa narodil 3.októbra 2012, no príchod na tento svet, ako aj jeho pobyt na ňom mu, žiaľ, riadne skomplikovala lekárka, ktorá nám a jemu svojou nezodpovednosťou a benevolentnosťou nadelila do vienka diagnózu DMO a k nej všetky, ale naozaj všetky pridružené diagnózy od najhoršej epilepsie, cez problém s jedením, sluchom, očami…

No aj tak je to naša najväčšia láska, ktorú by sme napriek všetkým úskaliam, ktoré prežívame každý deň, nevymenili za nič na svete. Od svojho príchodu na svet nepozná život ako zdravé deti, nevie čo je to hrať sa, smiať sa, nespoznáva svet okolo seba, nespoznáva seba samého, pozná iba terapie a stimulácie, no napriek tomu sa nášmu výnimočnému synovi (ako ho voláme) snažíme každý deň dať veľa lásky a nehy.

Cvičili sme Vojtovu metódu, momentálne Bobath koncept, chodíme na masáže, canisterapiu, a iné podporné terapie, no zatiaľ sme vo fáze hľadania toho „naj”.
Martinko má problém so sluchom a zrakom neprejavuje záujem o hračky, knižky a iné „zábavky“, no denne sa aj napriek tomu s ním hráme, čítame mu a spievame, tancujeme, teda snažíme sa žiť v rámci možností normálny život. Na druhej strane je to aj veľmi ťažké, pretože každú sekundu prežívame nekonečný strach, úzkosť, zmätenosť, beznádej, žiaľ z toho, že mu nevieme pomôcť a nevieme čo bude, čo nás čaká.

Aj keď si to nepripúšťame a snažíme sa žiť ako normálna rodina, denne si uvedomujeme, že ňou nie sme a ani nikdy nebudeme. Prispôsobujeme sa Martinkovi, nakoľko jeho stav nám nedovoľuje si robiť program ako bežné rodiny. Nevieme ho nechať so starou mamou, dedkom, babkou, lebo sa nedokáže o neho nikto postarať. Našou dovolenkou sú rehabilitácie, nemocnice, našimi darčekmi pre malého sú stimulačné, rehabilitačné a kompenzačné pomôcky. Maťko si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť. Ale napriek všetkému Maťka veľmi baví sa pestovať, mojkať a to nás teší, že si aspoň takto užívame každý deň nášho spoločného života. Tiež nás teší každý maličký pokrok, ktorý Maťko urobí, aj keď možno pre iného neviditeľný, no pre nás veľký.

A práve preto, aký je veľký bojovník, nášho syna neskutočne milujeme a pokiaľ budeme schopní, dáme mu aj to posledné, čo bude možné a veríme že jedného dňa sa na nás usmeje a povie MAMA a TATO. Čo sa zmenilo za posledný rok u nášho Maťka? Martinko bude mať v októbri tri rôčky, no stále sa nám nedarí docieliť aby držal hlavičku, chrbátik, stále bojujeme s epilepsiou a aby toho nebolo málo, neskutočne nás trápia zúbky a to sa prejavuje aj na našich cvičeniach, či aktivitách. No ale máme aj novinky. Tento rok sme začali chodiť na koníky do Modranky čo sa nám veľmi páči.

A čomu sme veľmi vďační je otvorenie Denného centra Pomocníček u nás v Seredi, kde chodíme skoro každý deň, kde pod dohľadom špeciálnej pedagogičky robí Martinko “malé-veľké” pokroky a fyzioterapeutka sa snaží o pokrok v oblasti držania práve spomínanej hlavičky a chrbátika. Maťko je aspoň trošku vnímavejší, no stále je to taký náš veľký maznáčik, ktorý sa najradšej iba pestuje a bozkáva.

Martinko dostal finančný dar vo výške 1758€

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

Kalendár 2016

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov