Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Gregorko

Gregorko prišiel na svet o dva a pol mesiaca skôr, ako sme očakávali. Od prvej sekundy prekonával prekážky, aby vôbec prežil.

Opakujúca sa zástava dýchania, pneumotorax pľúc, zlyhávanie obličiek, transfúzie krvi a čo bolo najhoršie aj rozsiahle krvácanie do mozgu, ktoré zanechalo trvalé následky. Diagnóza : detská mozgová obrna, spastická kvadruparéza ( poškodené všetky štyri končatiny) , hypotónia chrbátika ( slabé svalstvo) , poškodený zrak.

Prognózy lekárov sa nepočúvali ľahko a nám sa rúcal svet. Domov sme z nemocnice odchádzali po dvoch mesiacoch. V náručí sme si niesli nášho syna a boli sme šťastní a plní obáv zároveň. Začal sa kolotoč každodenného cvičenia, rehabilitácií, liečebných pobytov, rôznych terapií.
Prednedávnom podstúpil operáciu oboch nožičiek z dôvodu nesprávneho postavenia bedrových kĺbov a skrátených šliach.

Dnes má náš chlapček 6 rokov. Život s ním je náročný, ale zato krásny a nesmierne obohacujúci. Naučil nás to, čo dokáže naučiť len sám život.Aj keď Gregorko nesedí a nechodí, aj keď nevie správne používať ruky, aj keď potrebuje 24-hod. starostlivosť, aj tak dokáže rozjasniť náš deň tými najkrajšími slovami: ľúbim ťa a tým najkrajším gestom: objatím. A práve preto má zmyseľ táto náročná cesta, ktorou kráčame.

Gregorko dostal finančný dar vo výške 1758€

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

Kalendár 2016

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov