Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2016

Gregorko

Gregorko prišiel na svet o dva a pol mesiaca skôr, ako sme očakávali. Od prvej sekundy prekonával prekážky, aby vôbec prežil.

Opakujúca sa zástava dýchania, pneumotorax pľúc, zlyhávanie obličiek, transfúzie krvi a čo bolo najhoršie aj rozsiahle krvácanie do mozgu, ktoré zanechalo trvalé následky. Diagnóza : detská mozgová obrna, spastická kvadruparéza ( poškodené všetky štyri končatiny) , hypotónia chrbátika ( slabé svalstvo) , poškodený zrak.

Prognózy lekárov sa nepočúvali ľahko a nám sa rúcal svet. Domov sme z nemocnice odchádzali po dvoch mesiacoch. V náručí sme si niesli nášho syna a boli sme šťastní a plní obáv zároveň. Začal sa kolotoč každodenného cvičenia, rehabilitácií, liečebných pobytov, rôznych terapií.
Prednedávnom podstúpil operáciu oboch nožičiek z dôvodu nesprávneho postavenia bedrových kĺbov a skrátených šliach.

Dnes má náš chlapček 6 rokov. Život s ním je náročný, ale zato krásny a nesmierne obohacujúci. Naučil nás to, čo dokáže naučiť len sám život.Aj keď Gregorko nesedí a nechodí, aj keď nevie správne používať ruky, aj keď potrebuje 24-hod. starostlivosť, aj tak dokáže rozjasniť náš deň tými najkrajšími slovami: ľúbim ťa a tým najkrajším gestom: objatím. A práve preto má zmyseľ táto náročná cesta, ktorou kráčame.

Gregorko dostal finančný dar vo výške 1758€

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov