Zavolajte nám: 0905 233 467
Školská 1, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2015

Alexík Hrušovský

Alexík, náš synček sa narodil ako krásny, zdravý, vytúžený a usmievavý chlapček.  Keď mal Alex 2,5 mesiaca začal silno kašlať a pediatrička prehliadla silný obojstranný zápal pľúc. Na nešťastie na druhý deň nastali ďalšie príznaky zauzlených črievok.

To čo nasledovalo, sa dá opísať ako nočná mora. Verili sme, že náš synček sa po náročnom pobyte v nemocnici začne na nás usmievať, opäť začne gagotať, vnímať, plačkať, cmúľať si palčeky.

No radosť z prekonaného zla trvala len krátko. Absolvovali sme kontrolnú magnetickú rezonanciu, po ktorej nám pani doktorka povedala o veľmi ťažkom a silnom poškodení mozgu, následne lekári diagnostikovali DMO, ťažkú mentálnu retardáciu, mikrocefáliu, EPILEPSIU.Alexík má skoro 4 rôčky no je na úrovni 2 mesačného bábätka. Náš anjelik nesedí, nelozí, nechytí si hračku, nerozpráva...usmieva sa veľmi málo, ale keď príde tá kratučká chvíľka, keď nás obdaruje úsmevom sme nekonečne šťastní... Napriek tejto veľkej nádielke chorôb sa nevzdávame a veríme, že nezostane navždy uväznený iba v ležiacej polohe.

Keďže sa Alexíkovi pred časom narodila sestrička Kiara, naše mesačné výdavky sa zvýšili a my sa dostávame každý mesiac do mínusu, preto žiadame Občianske združenie POMOCNÍČEK o finančnú pomoc na veľmi potrebnú rehabilitáciu pre nášho synčeka.

Alexík dostal od POMOCNÍČEK o.z. finančný dar vo výške 500€.

O nás

Občianske združenie Pomocníček poskytuje pomoc handicapovaným deťom do 15 rokov s telesným a mentálnym postihnutím z dôvodu vývojového poškodenia mozgu a deťom s onkologickými ochoreniami. 

Od roku 2015 Pomocníček spolupracuje aj s občianskym združením Naše Motýliky.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Školská 1
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk