Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Andrejko Hudcovič

Andrejko sa narodil v 41.týždni, no nakoľko mal krátku pupočnú šnúru, museli mu pomôcť von. Zo začiatku to vyzeralo, že je všetko v poriadku.

Okolo druhého, tretieho mesiaca sme pozorovali, že je stále mľandravý, vôbec si neudržal hlávku, bol ako handrová bábika. Začali sme chodiť po rôznych vyšetreniach, lekári nám určili Detskú mozgovú obrnu a neskôr nám zistili poškodenie chromozómu, ktorý spôsobuje autizmus, hypotóniu, zaostávanie vo vývoji.

I keď Andrejko chodí, má stále problémy s nerovným terénom, schodmi, stále potrebuje oporu. Andrejko má už 6 rokov, zaostáva po mentálnej stránke, vôbec nerozpráva, je stále plienkovaný, rozumie veľmi málo. Autizmus sa u neho prejavuje motorickým stereotypným správaním. Na narušenie jeho stereotypov reaguje neprimeraným a ťažko utíšiteľným záchvatom zlosti a plačom.

Andrejko dostal od POMOCNÍČEK o.z. finančný dar vo výške 500€.

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

Kalendár 2016

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov