Zavolajte nám: 0905 233 467
Školská 1, 926 01 Sereď, Slovenská republika

2015

Andrejko Hudcovič

Andrejko sa narodil v 41.týždni, no nakoľko mal krátku pupočnú šnúru, museli mu pomôcť von. Zo začiatku to vyzeralo, že je všetko v poriadku.

Okolo druhého, tretieho mesiaca sme pozorovali, že je stále mľandravý, vôbec si neudržal hlávku, bol ako handrová bábika. Začali sme chodiť po rôznych vyšetreniach, lekári nám určili Detskú mozgovú obrnu a neskôr nám zistili poškodenie chromozómu, ktorý spôsobuje autizmus, hypotóniu, zaostávanie vo vývoji.

I keď Andrejko chodí, má stále problémy s nerovným terénom, schodmi, stále potrebuje oporu. Andrejko má už 6 rokov, zaostáva po mentálnej stránke, vôbec nerozpráva, je stále plienkovaný, rozumie veľmi málo. Autizmus sa u neho prejavuje motorickým stereotypným správaním. Na narušenie jeho stereotypov reaguje neprimeraným a ťažko utíšiteľným záchvatom zlosti a plačom.

Andrejko dostal od POMOCNÍČEK o.z. finančný dar vo výške 500€.

O nás

Občianske združenie Pomocníček poskytuje pomoc handicapovaným deťom do 15 rokov s telesným a mentálnym postihnutím z dôvodu vývojového poškodenia mozgu a deťom s onkologickými ochoreniami. 

Od roku 2015 Pomocníček spolupracuje aj s občianskym združením Naše Motýliky.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Školská 1
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk