Zavolajte nám: 0905 233 467
Legionárska 1127/13, 926 01 Sereď, Slovenská republika

 
  • Vitajte na POMOCNÍČEK.sk

    Občianske združenie, ktoré pomáha rodinám s inak obdarenými detičkami.

Začalo sa to v roku 2008 ...po 19-tich rokoch znovu mamou. Jurko sa ale narodil predčasne, v 28. týždni tehotenstva.

Dva mesiace inkubátor, i keď prognózy boli výborné, následky zostali. Kolotoč vyšetrení, kopec liekov, 3xdenne cvičenie Vojtovej metódy. Od ôsmeho mesiaca sme pravidelne trikrát do roka chodili na liečenie do Dunajskej lužnej. Medzi tým sme chodili a aj chodíme do sanatória s denným pobytom a dvakrát do týždňa navštevujeme DIC v Trnave. Jurkov stav sa postupne zlepšuje, i keď je stále imobilný, ale ideme vpred. V septembri minulého roku Jurka operovali na obe nožičky.

Pred dvomi rokmi sme sa z jeho otcom rozviedli a ja ako bývala manželka nemám nárok na rodinný dom, v ktorom sme bývali. Je to dom, ktorý spolu so súrodencami zdedil po rodičoch. A tu je ten najväčší problém! Jeho súrodenci nás začali vyhadzovať! Tak nám iné nezostávalo len si niečo nájsť na bývanie. Mesto som požiadala o byt vyhovujúci hlavne Jurkovi. Zatiaľ sme si našli podnájom a mali sme šťastie – výborná cena a aj lokalita. Mesto nám vyhovelo a pridelilo nám bezbariérový byt. Zároveň nám však pán primátor musel udeliť hneď dve výnimky. Byty sú určené pre mladých do 40 rokov a ja mám 43 rokov, byty sú určené pre manželov, kde aspoň jeden je trvalo zamestnaný a ja som rozvedená a pracujem na dohodu. Robím v jednej pekárni, odkiaľ som išla aj na materskú a teraz pracujem iba v noci, čo je síce vyčerpávajúce, ale inak by sme nemohli ísť ani na jeden liečebný pobyt. Jurko je počas mojej práce v rukách mojich dospelých detí, jeho otca, priateľov. Proste kto môže, pomôže. Problém spočíva v tom, že nájomnú zmluvu s nami nepodpíšu, ak nezaplatíme finančnú zábezpeku. Zmluva musí byť vypracovaná u notára a to tiež nie je lacné. Ak nezoženiem celú sumu do 15 dni od podpisu zmluvy, strácam nárok na akýkoľvek byt.

 

Jurko a jeho mamina dostali od POMOCNÍČEK o.z. finančnú hotovosť 500€ na zaplatenie zábezpeky za pridelený sociálny byt.

 

Maminka Andrejka nám takto pekne poďakovala na sociálnej sieti:

Priatelia neviem, či viete, ale žijú medzi nami “ANJELI“! Dnes prišli a pomohli mne a môjmu Jurkovi vyriešiť veľký problém.
EŠTE RAZ VÁM VEĽKÉ ĎAKUJEM!

ŽIADOSŤ O POMOC

V prípade, že ste jednou z rodín, ktoré potrebujú našu pomoc, prosím neváhajte nás kontaktovať.

PODPORTE NÁS

Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte. Je len na vás, akým spôsobom to urobíte. Možností je viac.

NAŠE PROJEKTY

Naše združenie organizuje rôzne podujatia s cieľom získať finančné prostriedky, ktoré následne putujú na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Narodenie dieťaťa je tá najkrajšia chvíľa v živote rodičov. Od tejto chvíle sa život stáva krajším, veselším, šťastnejším...

Deň za dňom dieťatko rastie, napreduje, učí sa novým veciam... no nie vždy tomu tak je. Nemá každá matka to šťastie, aby porodila zdravé dieťa a nemá každé dieťa to šťastie, narodiť sa zdravé. Ak ho aj má, môže mu veselé detstvo prekaziť zákerná choroba. Od tohto momentu sa začína nekonečný kolobeh vyšetrení, terapií, rehabilitácií a liečení. Neustále striedanie pocitov radosti a smútku, nádeje a beznádeje, odhodlania a strachu.

A práve pre tieto situácie je tu POMOCNÍČEK. Občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, pomáhať týmto deťom a ich rodičom, či už finančne, materiálne alebo emocionálne.

 

Novinky

O nás

Pomôcť a podporiť zdravie a telesnú kultúru handicapovaných detí do 25 rokov s telesným, mentálnym, kombinovaným postihnutím a psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom.

Dve percentá z dane na Pravda.sk2percentamale

Facebook Denné Centrum

Facebook Pomocníček o.z.

Kontakt

POMOCNÍČEK o.z.
Legionárska 1127/13
926 01  Sereď
Slovenská republika


Telefonické kontakty
Denné centrum: 0949 444 797
Ing. Michaela Miškolciová: 0905 233 467


E-mail
pomocnicek@pomocnicek.sk 

Ochrana osobných údajov